Reakcia na: zlomok #219981:
V poslednom ročníku na gymnáziu som mal z fyziky 4 ? takže možno trepnem úplnú hlúposť, ale neexistuje pri trolejbusoch technológia batérií, ktoré by sa dobíjali jednak z elektrického vedenia a jednak z kinetickej energie? Ak dnes existujú hybridné osobné vozidlá na batérie, ktorých dobíjanie funguje len na báze kinetickej energie, potom by pri trolejbusoch nemal byť problém.
zatiaľ som to videl len pri rozthnutom vedení....
luky133
"Nejde o duobus v pravom zmysle slova, oficiálne je to stále trolejbus s prídavným agregátom, ktorý mu umožňuje v prípade potreby prejsť aj úsek bez trolejového vedenia, no tento agregát nie je plnohodnotným druhým pohonom vozidla.
Dopravný podnik preto odporúča trolejbusy s batériovým pohonom. Tento rok chce tieto vozidlá obstarať a budúci rok by mohla začať ich premávka. "
Je už isté, že sa idú tento rok obstarávať trolejbusy s batériovým pohonom? Lebo nejaké vízie boli, ale bral som to skôr v rovine uvažovania a tu to prezentujú novinári ako hotovú vec...