Reply on: rini17 #219974:
Ja to skôr vidím na trolejbusy s baterkami, ktoré im umožnia dojazd cca. 20 km a nabíjať sa budú počas jazdy cez zatrolejované časti, kde bude frekvencia liniek s uvedenýmivozidlami dosť hustá na to, že sa z ekonomického poľhadu oplatí viac vybudovať trolejové vedenie ako nabíjacie stanice na konečných.
zatiaľ som to videl len pri rozthnutom vedení....
luky133
"Nejde o duobus v pravom zmysle slova, oficiálne je to stále trolejbus s prídavným agregátom, ktorý mu umožňuje v prípade potreby prejsť aj úsek bez trolejového vedenia, no tento agregát nie je plnohodnotným druhým pohonom vozidla.
Dopravný podnik preto odporúča trolejbusy s batériovým pohonom. Tento rok chce tieto vozidlá obstarať a budúci rok by mohla začať ich premávka. "
Je už isté, že sa idú tento rok obstarávať trolejbusy s batériovým pohonom? Lebo nejaké vízie boli, ale bral som to skôr v rovine uvažovania a tu to prezentujú novinári ako hotovú vec...