Reakcia na: 810zssk #213353:
Dispecer bol svedkom tak ciastocne, bolo to v hornej casti, na tom parkovisku,oni stoja dole, ale vystupil z auta a pocul nas. No svedol bol iny sofer co stal vedla nas, vdaka nemu ma aj realne fyzicky nenapadol, on ho zastavil. Priznavam, ze po tom ako zacal na mna hulakat a vzdialovat sa, som aj ja zvysil hlas ale narozdiel od neho som nepouzival vulgarizmy ani sa mu nevyhrazal, len som spomenul, ze by mal prist o pracu. Nebol psychicky v poriadku. I ked bol aj vytoceny, lebo od dispecera uz vedel, ze pochybil. Aky ma vlastne postih, za predcasny odchod? Kolko mu strhnu? Staci zavolat alebo treba vzdy aj pisat mail? Ale suhlasim, treba to hlasit.
No nic, tak asi budem musiet zacat nahlasovat jak bonzak, ked im je zatazko pockat par sekund na zastavke.
Mike
Ale asi najväčší problém je výrazne odlišný dopyt v noci pred voľným dňom oproti noci pred pracovným dňom. Takže ak je chronometráž robená na noc pred pracovným dňom, tak v noci pred voľným dňom sú nezriedka na linkách meškania aj 5-8 min. a občas aj viac (lebo vozidlo zvyčajne zastavuje na úplne všetkých zastávkach po trase). Ak je robená chronometráž na noc pred voľným dňom, potom dochádza k situáciam ako v #213347, kedy by mal po správnosti vodič na každej zastávke na znamenie, kde ide už v + oproti cp zastaviť a "vyvetrať", čo sa ale v DPB deje veľmi zriedka a u stabilných nočákových druhokolonistov asi nikdy..