Reakcia na: Solider #175080:
Jediné možné riešenie aj to iba čiastočne by bolo nehať v smere do Rače iba jeden pruh a namiesto druhého rozšíriť čakací priestor...
napr. pod Novým mostom je zastávka uprostred cesty a je tam semafor cez trať a tuším aj na Račku
Mike
áno električka má (bude mať) prednosť pred chodcom na prechode tak ako má prednosť pred autom na cestnom prejazde. Ale ako náhle tam nejaký chodec (s bicyklom) stojí dlhšiu dobu a z nejakých príčin sa nemôže pohnúť ďalej (napr ak náhle dostane infarkt môže tam aj ležať), má byť braný ako prekážka a to by mala električka zastaviť.
To isté by malo platiť aj s autami na všetkých prejazdoch, samozrejme za predpokladu že vodič električky tú prekážku na trati vidí včas a je tam už o hodne skôr ako tá električka. Ak tam chodec (auto) vojde 4 sekundy pred rozbehnutou električkou, potom to dopadne tak ako dnes ráno pri Garde...