Najsmutnejšie na tej celej trati a vymýšľaní liniek je to, že v danej lokalite ani žiadnu novú linku v podstate netreba. Podľa mňa mali dať do projektu aj trať po Drotárskej až na Búdkovú a mohla sa zatrolejovať 41, alebo postaviť trať do Ovsišťa a predĺžiť 210 na obe strany.
Takto bude na tej novej trati každá ďalšia linka akurát voziť vzduch. Ako príklad môže slúžiť 84, ak zrovna nezačína výučba na EU, alebo aj 207, kde mimo špičky ide v úseku Búdkova - Valašská bežne do 10 ľudí.
Jediné riešenie, ktoré sa mi pozdáva je asi takéto:
210 každý druhý spoj striedavo na Hl. st. a na novú trať, kade by premávala až po Lovinského.
41 by premávala v trase Šulekova - Stará vinárska - Drotárska - Prokopa Veľkého - Kalvária (každý 2. spoj).
Cestovný poriadok 210 a 41 by bol vytovrený tak, aby bol prestup na zastávke Vozovňa Hroboňova na Hroboňovej. Ako experiment by možno stálo za to zaviesť povinné vyčkanie spoja druhej linky na spoj prvej na danej zastávke povedzme po dobu 5 minút.
Takto bude na tej novej trati každá ďalšia linka akurát voziť vzduch. Ako príklad môže slúžiť 84, ak zrovna nezačína výučba na EU, alebo aj 207, kde mimo špičky ide v úseku Búdkova - Valašská bežne do 10 ľudí.
Jediné riešenie, ktoré sa mi pozdáva je asi takéto:
210 každý druhý spoj striedavo na Hl. st. a na novú trať, kade by premávala až po Lovinského.
41 by premávala v trase Šulekova - Stará vinárska - Drotárska - Prokopa Veľkého - Kalvária (každý 2. spoj).
Cestovný poriadok 210 a 41 by bol vytovrený tak, aby bol prestup na zastávke Vozovňa Hroboňova na Hroboňovej. Ako experiment by možno stálo za to zaviesť povinné vyčkanie spoja druhej linky na spoj prvej na danej zastávke povedzme po dobu 5 minút.
Solider
a) Existuje veľa možností, ako vozidlá odstavovať. Odstavný pruh na Brnianskej je dostatočne dlhý, je možné odstavovať aj vozidlá na ulici Prokopa Veľkého, len by to bolo nutné vyriešiť;
b) Odstavná stopa tam vybudovaná nebude. Podľa mňa ju ani nebude treba, lebo vozidlá môžu na PV jazdiť len na vyrovnávačku, alebo s minimálnymi prestávkami, lebo tam nie je ani sociálne zariadenie pre vodičov