Reakcia na: no.ev.di. #145223:
1. etapa plánovanej električky v Pe bude v prevádzke v roku 2012,druhá etapa do Janíkovho dvora je rovnako veľkou neznámou, ako pri žel. tuneli popod Dunaj,
ak nebudú peniaze vo fondoch EÚ pre tunel, určite nebudú ani na nejaký podiel pre trať druhého a tretieho úseku električky v Pe, potom sa ukáže, či Ba bude mať cca 250 - 300 mil. €, lebo v hre bude už aj Južné Mesto,
podľa mňa, vlastné zdroje Ba mať nebude, ak dramaticky neupraví daň z nehnuteľností alebo poplatok za OLO, a také úverové zaťaženie jej nedovolí zákon,

Z
Poďme porovnať teraz. Mám úctu k SORu ako k výrobcovi, ponúkol na trh prijateľnú alternatívu. Autobusy od SORu sú ako pre cestujúceho, tak aj pre vodiča pohodlné, z hľadiska vodiča ľahko ovládateľné a svižké, veľmi dobre sa s tým jazdí. ? Ale s Mercedesom je naozaj neporovnateľný. Je pravda, že v prípade MB sa platí aj za značku, ale táto značka garantuje kvalitu, vysokú životnosť a pri správnom zaobchádzaní takmer nulovú poruchovosť. Je to ako porovnať napríklad tenisky s GoreTexom a s inou membránou. Iná membrána je alternatíva prístupnejšia vrstvám, ktoré si nemôžu dovoliť priplatiť za GoreTex. Ale aj keď sú mnohokrát aj tie lacnejšie membrány fajn, pokiaľ potrebujem investovať do ozaj kvality a istoty, radšej siahnem po GoreTexe, ktorého kvalita je preverená časom. Vznik značky Mercedes sa (veľmi skrátene) datuje na desaťročia. SOR je značka relatívne mladá, je zaujímavou konkurenciou, ale zatiaľ nie porovnateľnou.
?