Reakcia na: Valec #138838:
Ale tu ide o to, ze to je hrozne pomale - napr potvrdzovaciu SMS z USA, s vygenerovanym 15 miestnym heslom dostanem do 1 minuty, zato SMS listok z Bratislavy obcas nedostanem ani polhodinu po objednavke. Proste mohlo sa to lepsie urobit a myslim si, ze krok v pred by bolo, kebyze sa za oznaceny listok pocital cas "zaevidovania" objednavky, nie, kym ju vygeneruje, urci nejaky cas a posle spat (kde moze byt rozdiel aj viac ako 1 minutu)
Valec
Áno, keď platíš kartou tak si SMS príde hneď. Hneď ako zúčtovacie centrum zaregistruje odrátanie platby z účtu ti posiela SMS. Doručenie SMS tak trvá pár sekúnd. Avšak keď platíš za SMS lístok, tak medzi tým, čo SMS odošleš a tým kým ti lístok príde musí najskôr A SMS preposlať tvoju objednávku mobilnému operátorovi, ten overí či je vôbec lístok možné predať a výsledok vráti do A SMS odkiaľ ti príde odpoveď (lístok alebo zamietnutie). A toto zrejme trvá nejaký čas, asi tie 2 minúty.
Čiže ak chceš porovnávať s platbou v obchode (výberom v bankomate), tak si porovnaj celý čas od podania karty pokladníčke až po začiatok tlače potvrdenky.
Re #138811 Mike: Neverím, že by všetko to čo som popísal bolo možné za 1 sekundu. Však ani výpis o doručení SMS mi tak rýchlo nepríde.
Re #138835 no.ev.di.: Na koľko rokov má Praha rozložených tých 600 vozidiel? Na 8? Myslíš, že SOR má výrobnú kapacitu 75 vozidiel ročne?