Reakcia na: Tatranka #79003:
V časopise Československý dopravák 5/2015 je článok, ktorý mapuje vývoj 100% nízkopodlažných sólo električiek. Tu je článok o ukrajinskom voze: http://www.cs-dopravak.cz/zpravy/2016/1/16/vznikne-dal-slo-100-nzkopodlan-tramvaj
veteran
Nič z uvedeného nie je 100% NP voz. Ibažeby tie podesty nezaberali ani percento plochy. Až súdruhovia v Taškentimexe vyriešia fyziku, potom môžu písať o bezbariérovej 100% NP električke. Dovtedy je to sprosté zavádzanie. Dúfam, že sa o tie ich skvosty budú európske trhy doslova biť (európske, nie exZSSR a Košice).