Reakcia na: Dimi #32242:
Nechcem byt blby, ale ja nemam proti SIEMENSU nic, pokial je dobre vyladeny a nastaveny a ma kvalitnu udrzbu. Je pravda, ze su na trhu aj ine radice a dost kvalitne. Len uz ked mame v meste radice Siemens, tak mali by sme v nich pokracovat, nech mame jednotny system v CSS a nie bordel ako DP vo vozovom parku autobusov
1018
Pôvodná filozofia bola skutoène niekde inde, než je ten posledný výstrel. No na druhej strane (a to som prizvukoval svojim kolegom spolutvorcom) - je stale neporovnatelne lepsia, nez dnesna situacia. Je vyhrou, aj ked za cenu kompromisov. Preto sa oplati dobojovat to do konca a vybojovat z toho vsetko, co este vieme. To najlepsie pre ludi, ale uz bez reptania MÈ.
K otazke kompromisov. Uz od zaciatku som tvrdil, ze radsej mensie ustupky pre velke MÈ, ako velke ustupky pre male MÈ. Dovod jednoduchy - pocet prepravenych osob, ktory je neporovnatelny.
Lenze... Prislo schvalovanie a tlak. Tlak ako prikaz zadany Mestom tak, ako ho popisal eMareq v prispevku #32265. Tlak naviac nerovnomerne rozlozeny na 22 tlakov z 22 obci mesta Kosice. Kazda z nich sa rozhodla vybojovat to svoje a co najviac. Bola to pre nich vyzva. Logicky.
Vdakabohu, ze su starostovia a starostovia. Nazor mnohych z vas je taky, ze sa nemali dovolit ziadne ustupky. Suhlasim, no zadanie bolo bohuzial ine. Jedina moznost bola obhajit to na co najviac percent. Pisete tu, ze obphajovanie pozicie zo strany DP bolo slabe, no opak je pravdou. Vzajomne konzultacie (mnohokrat velmi vzdialene od pojmu "odborne") sa miestami vyvinuli do expanzivnych neprijemnych verbalnych atakov. Aj tak sme ale ostali pevne stat a to, co sa menilo je len drobnym percentom toho, co chceli MÈ. Nutnym zlom.
Bohuzial sa v mnohych vasich prispevkoch objavuju aj otazky a fakty, ktore nepovazujete za logicke. Tak napr. "5" pise o nelogickostio trasy L_31 cez vilovu stvrt (vraj aby sa vyhla Luniku IX). Pravdou je, ze prave tam dopyt po doprave v skutocnosti existuje. Osobne som sa stretol so zastupcami IBV, ich poziadavku povazujem za plne relevantnu. Urcite tam bude vyssi potenciál cestujúcich, nez na razcesti Lunika IX.
L_29 z Kaveèian mimo špièky až ku Cassovii je vysledkom kompromisov DPMK - MÈ Sever - MÈ Kaveèany. Ide v podsate o povodnu L_16, ktora sa rozdrobi ciselne na dve linky. Cize od Zeleznikov pojde 4 x do hodiny spoj na Sever, z toho polovica bude L_16 a polovica L_29.
Nesuhlasim s tym, ze doprava na Sidlisko ŤHC je dnes problematicka 1 hodinu rano a jednu pooobede. To je neznalost, neobjektivny pohlad, ktory tu mnohym chyba. Na vsetko existuju logicke odpovede ci uz v prieskumoch, v poziadavkach MÈ ci nasich poziadavkach, len otazky treba klast pokojne, bez emocii. Chlapi ale fakt, objektivne a bez emocii.