Výluka električkových liniek 37 v Rači (od 15.6.2020)

Linka 3 bude skrátená po Cintorín Rača a linka 7 po ŽST Vinohrady.

Od 15. júna 2020 bude prebiehať rekonštrukcia električkovej trate v Rači na Záhumeniciach. Zmena sa v prvej etape dotkne električkových liniek 3 a 7, neskôr aj autobusov.

Linka 3 bude premávať len po Cintorín Rača, kde odporúčame cestujúcim prestúpiť na autobusové linky 52 56 a 65, ktoré zabezpečia dopravnú obsluhu na ďalšom úseku po konečnú Tbiliská. Súčasťou zmien bude aj posilnenie intervalu linky 3, ktorá bude v čase špičky premávať v intervale 4 minúty, počas dňa v intervale 5 minút a počas večerov a víkendov v intervale 7 - 8 minút. Všetky spoje uvedenej linky budú zabezpečené nízkopodlažnými obojsmernými električkami.

  • Nástupište a výstupište linky 3 na konečnej Cintorín Rača bude spoločné na stálej zastávke v smere na Komisárky. Obvyklé nástupište v smere do centra nebude obsluhované.

Posilová linka 7, ktorá premáva v čase dopravnej špičky, bude premávať po ŽST Vinohrady. Dopravný podnik odporúča cestujúcim využiť prestup z regionálnych autobusov Slovak Lines na zastávke ŽST Vinohrady, kde budú začínať prázdne električky linky 7

Zmena organizácie električkovej dopravy v Rači

Náhradná autobusová doprava X3 za električky v prípade mimoriadnej udalosti

V prípade mimoriadnej udalosti na električkovej trati bude premávať náhradná autobusová doprava za električky označená ako linka X3, ktorá obojsmerne obslúži zastávky:  Vozovňa Krasňany; Malé Krasňany; Pekná cesta; Černockého; Hečkova; Bukovinská; Rostovská; Cintorín Rača, Závadská a Tbiliská. 

Aktualizácia: Počas rekonštrukcie priecestia na Detvianskej bude v prípade potreby linka X3 premávať v Rači okruhom z Račianskej cez Žitnú, Púchovskú, Pri vinohradoch, Rustaveliho, Kubačovu, Kadnárovu a Hečkovu späť na Račiansku. Po trase obslúži všetky autobusové zastávky a navyše v smere k Vozovni Krasňany aj náhradné zastávky Hybešova na Kubačovej pred križovatkou s ul. Barónka a Hečkova na Hečkovej pred križovatkou s Račianskou.

 

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: Solider #43:
Na minibus cez vinohrady, vrátane degustačných prestávok, sú už lístky v predaji 😋
https://bratislavskykraj.sk/listky-na-racansku-lokalku-su-v-predaji/
Reakcia na: Maxi King #54:
Škodovky budú asi všade určitým spôsobom dunieť, ale tá trať bude mať vybrúsené koľaje a nebude mať v betóne tony zbytočnej ocele, takže je predpoklad, že by to mohlo byť tichšie.
Reakcia na: Solider #53:
To som samozrejme nevedel, len viem že v projekte to bolo navrhnuté. Každopádne táto technológia nie je v našich podmienkach zaťažená extra dunením nie? To budú sklamaní ľudia že nebudú ďalšie petície. 😃
Reakcia na: Maxi King #52:
Veď tak je to naprojektované aj objednané.
A je už jasné či sa bude používať upevnenie “ RHEINFEDER“ od Voestalpine?
Reakcia na: Solider #50:
https://dpb.sk/sk/dokument/dodatok-c-1-k-zmluve-o-dielo-o-7-2020

Z dôvodu porovnania úrovne tlmiacich účinkov protivibračných rohoží navrhujem v rekonštruovanom úseku alternatívne uloženie rohoží :

1) v úseku od km 0,000 00 po km 0,335 20 v koľaji č.1 km 0,335 45 v koľaji č.2 bude protivibračná rohož uložená na zhutnenú podkladovú vrstvu z kamennej drviny fr. 0-63mm. Na prtivibračnú rohož sa položí trativodu z drenážnych rúr RAUDRIL I-150 obalených geotextíliou a vrstva z vibrovaného štrku hr.200 mm. Jedná sa o štrk fr. 32-63 mm, do ktorého je zavibrovaná fr. 8-16 mm. Na vrstvu z vibrovaného štrku sa položí separačná fólia z PVC, na ktorú sa vybuduje monolitická betónová doska hr. 250 mm. Po okrajoch konštrukcie električkového telesa je rohož vyvedená po úroveň nivelety trate.

2) Vo zvyšnom úseku bude protivibračná rohož uložená pod betónovou nosnou doskou na vrstve z vibrovaného štrku. V zvislej polohe bude protivibračná rohož umelohmotnými kotvami dĺžky 150 mm ukotvená do bokov betónovej dosky. Rohož je vyvedená po úroveň nivelety trate.

V projekte došlo k niekoľkým zmenám:
- zastávkový pristrešok na Záhumeniciach sa nebude opravovať, ale nahradí ho nový kapacitný prístrešok od mmcité
- farebne by mal byť povrch dlažby zjednotený s Karlovkou, t.j. sivá dlažba a grafitový povrch varovnej dlažby
- asfaltový povrch na určitých úsekoch električkovej trate sa nahradil štrkodrvou, na ktorej budú umiestnené plastové zatrávňovacie tvárnice
Reakcia na: filip2308 #48:
Neviem, či myslíš výluku, ale tá teda určite sprostosť nie je. A ak si myslíš že áno, tak sa tam choď zajtra odviezť.
Kto tam denne vymýšľa tieto sprostosti.?
Reakcia na: Solider #43:
Kedysi sa točila aj na nadjazde pri Bezke.. ,keď už spomínaš minulosť.
Od tej Tbiliskej však pokračovala ďalej a Púchovskou späť.
Reakcia na: Jadran #45:
alebo dosledok zleho naprojektovania odvodu tepla 🙂
Reakcia na: jandro #44:
Stroj je od toho, aby pracoval. To, že potrebuje prestávku, je šotoušovina.
Pozri si obraty vozidiel (nie len električiek) v zahraničí.
možno diletantská otázka, neprehreje sa električka, keď bude vlastne celý deň premávať non-stop prakticky bez prestávok?
Reakcia na: david1 #37:
Kedysi X3 premávala po Tbiliskú. 52, 56 a 65 premávajú tiež po Tbiliskú. Kde je teda problém? Nechcel by si nejaký minibus okolo Komisárok pomedzi vínnu révu, spolu s výkladom enológa a degustačnými prestávkami?
Reakcia na: yellowcaptcha #39:
Aké kompetencie má "nekoordinátor dezintegrovanej dopravy" naozaj netuším. 😉
Reakcia na: TomJ #40:
Predpokladám , že L7 dostane ráno 8 min. a poobede 10 min.
a ešte skrátia jej prevádzku ako pri každej poslednej zmene. 🙃
Neviem, či len zle čítam, ale linka 7 zrejme nebude v preklade s linkou 3, keďže posilnený interval má mať len linka 3. Teda ráno na Vinohradoch bude bežné, že po 4-minútovej diere príde 3-ka, do ktorej sa všetci narvú a hneď po nej pôjde prázdna 7-ka.
Inak, aká je vyťaženosť 7-ky medzi Blumentálom a stanicou? Nebolo by lepšie, keby jazdila znovu na Nám. SNP, aby sa tí, čo potrebujú ísť až do centra nemuseli tlačiť do plnej 3-ky?
Reakcia na: Valec #38:
A čo, nekoordinátor dezintegrovanej dopravy nemá žiadne páky a môže iba prosiť a dúfať že ho zapojené subjekty počúvnu? To je teda dosť mizerné nastavenie.
Reakcia na: S499.1023 #34:
Po nástupe nového vedenia mesta som si tiež myslel, že to tak začne konečne fungovať. Ale zmenilo sa akurát to, že ignoráciu zo strany mesta nahradila komunikácia z DPB ako sa v tej ktorej veci majú ostatní prispôsobiť.
Reakcia na: Solider #31:
L65 ide cez dosť kritických bodov a je ráno nespoľahlivá.
Pozeral si si aspoň CP L59?
Ráno int. 20 min. s posledným odchodom o 7:02 z Púchovskej..
Poobede "luxusný" 30 min.int.

Dnes ráno bola zápcha po Vinohrady na 15 min. a to nie je stále pôvodná premávka , takže aj teraz sa oplatí prestúpiť z Linesov už v Rači tak ako to robili doteraz.


Samozrejme , že najviac využívaná je zastávka Cintorín Rača , keď je to prestupný bod pre Rendez a Hornú Raču.
To však neznamená , že z ďalších zastávok sa necestuje.
Reakcia na: Solider #20:
To je jedna a volá sa "Záhumenice, DREVONA" 😉
Reakcia na: Valec #29:
DPB organizuje prevádzku Lajnsov? Nuž, ja som síce dúfal že svojvôľa SL skončí, ale nie zrovna tak že im podmienky bude diktovať DPB.

Ako som písal, "keby sme mali integrovanú dopravu"...
Reakcia na: Valec #29:
A ja sprostá, som si kvôli tebe oholila nohy, totiž čo to trepem, a ja sprostý som si myslel, že dopravu po meste VYKONÁVA DPB a ORGANIZUJE ju roBID...
Reakcia na: Valec #28:
Tak načo tam máme električkovú trať? Netreba ju zrušiť a vrátiť konečnú k Peklu?
Reakcia na: si #30:
Ja hovorím z mojich praktických skúseností. V Rači gro nastupuje/vystupuje na Cintoríne, menšia časť na Záhumeniciach a len jednotlivci na ďalších dvoch zastávkach.
Reakcia na: Pajo #3:
O čo ďalej je to z Komisárok na Tbiliskú, ako zo Slanca na Peknú cestu? Keď si odrátame to, že na Slanci nemajú inú možnosť a z Púchovskej, v pešej dostupnosti od Karpatského námestia, majú 59, 65 a regionálne busy v pravidelnom intervale celodenne.
Reakcia na: Valec #28:
tym by som si nebol uplne tak isty, v danej casti sa az tak nepohybujem, ale co viem tak "spadova" oblast tych zastavok nie je zrovna mala (a pokial viem tak tam ludia dochadzaju pesi aj z rybnicnej a na pantoch)
Reakcia na: 810zssk #19:
Čakal som, kto sa ozve. To druhé riešenie bolo navrhované, ale dopravu po meste organizuje DPB a ten nemal záujem (s obavy o kapacitu) a mesto.
Reakcia na: Joyki #12:
Lebo z Komisárok a Púchovskej cestujú úplné masy. Ak si odmyslím prestupujúcich, tak v špičke sa tam generuje tak 1 cestujúci / minútu, čo je do každého Lajsu nástup tak 5 ľudí.
Reakcia na: 3pa3ck3 #25:
Tých spojov je počas dňa toľko, že či má niečo interval 5 minút alebo 6 minút, to už nie je taký veľký rozdiel. Zvlášť ak počas dňa nie je vplyvom premávky alebo množstva cestujúcich problém dostať sa do krátkeho meškania. Iné je to večer a cez víkend, keď je spoločný interval 7,5 minút.
Reakcia na: therenda #23:
To by si ale potom nikde nemal sociálku (na Rybničnej tuším nie je). Podľa mňa by bolo zbytočné ťahať ju až na Rybničnú.
Reakcia na: Solider #24:
Práveže podľa mňa je pri jednolinkovom variante potreba systémového intetvalu ešte väčšia, keďže sa viac prestupuje
Reakcia na: Trolley #7:
A je v tom nejaký zásadný problém pri jednolinkovom variante? Aj X6 mala iný interval ako ostatné linky. Napríklad taká linka 1 má podľa môjho názoru úplne zbytočne celý deň rovnaký interval, zvlášť ak jej kapacitná potreba je najmä v rannej a odpoludňajšej špičke pri návozoch zo stanice a na stanicu.
Myslim že pre DPB by nebol problem spraviť X3 aspoň s 15 minútovým intervalom. Mohla by chodiť po trase: Rybničná - Púchovská - Cintorín Rača - MiÚ Rača - Nemecký Kultúrny dom - Barónka - Nám. A. Hlinku - Cintorín Rača - Púchovská - Rybničná. A L59 by mohla zastavovať aj na Hečkovej kde by sa dalo prestúpiť z L3.
Reakcia na: 810zssk #19:
Presne tak, zastavovanie na Hečkovej v smere do centra by bol vysoko ústretový krok.
ako tak pozerám združený CP z Tbiliskej smerom k Cintorínu Rača, hodilo by sa tam spraviť trošku preklady medzi 52, 56 a 65 pretože to hlavne v sedle nevyzerá ako náhrada za električky: https://imhd.sk/ba/cestovny-poriadok/linka/52-56-65/Tbilisk%C3%A1/smer-Cintor%C3%ADn-Ra%C4%8Da/bc807c807f847f84817c84818a807c807f847f84857c84858a807c807f847f85847c858475c18275b682868675be7f75c97f
Veď skombinovať tri linky s intervalom 30 resp. 60 minút v sedle hádam nemôže byť taký problém. V špičke je to zase 15, resp. 20 minút a aj to by sa dalo trošku lepšie spraviť nech to chodí pravidelnejšie a potom by možno ani tá X3 nebola potrebná

EDIT: možno by sa oplatilo potiahnuť všetky 52, 56, 65 po OC Rača cez Karpatské nám, X3 cez Púchovskú ul. podľa mňa nadáva zmysel hlavne kvôli zápcham. Nebývam tam, takže neviem ako to tam vyzerá ale ak by tam neboli zápchy, potom by som uprednostnil X3 pred zmenou 52,56,65.
Reakcia na: birch #9:
Mňa by naopak zaujímalo, ktoré sú zastávky Záhumenice a Drevona, vždy som bol v tom, že to je tá istá zastávka 😂
Reakcia na: Mike #18:
Keby sme mali integrovanú dopravu, tak v prvom rade sa vyrieši prestup z Lajnsov na električky už v Rači bez nutnosti kilometrových presunov. Ak už nie závlekom busov cez Cintorín Rača (aspoň smerom do centra, kde je minimum nástupov, takže bus by pri odbavovaní nezavadzal), tak potom aspoň dočasným zastavovaním na Hečkovej.
Ono tí ľudia z prímesta (nielen SL, ale chodí tam aj Arriva napr.) už moc na električku v Rači nepresadnú, lebo tam žiadna nebude, iba stavenisko. Jedine, že by iniciatívne išli pešo z Trávnej na Cintorín Rača (alebo jednu zast. 65). A ak sa im to časovo oplatí, teda že peší presun a tlačenie sa v 3ke z Cntorínu bude stále rýchlejší ako priamo RegioBusom v zápchach na ŽST Vinohrady, tak tak budú chodiť. Čas prepravy je pri voľbe dopravného prostriedku veľmi často na prvom mieste a je v preferenciách ľudí úplne bežne aj vyššie ako kritérium ceny či pohodlnosti ...
Napríklad cestujúci zo Zálesia vystupujú z Regiobusu v Ivanke na námestí a idú pešo cez pol dediny (cca 900 m.) na žel. stanicu na vlak. Lebo stále sa im to časovo oplatí. A to by tipoval asi málokto, že niekto je ochotný prestupovať medzi jednotlivými druhmi dopravy, keď je vzdialenosť medzi jednotlivými nástupnými hranami 900 metrov 😃 😂 .
Reakcia na: Swaaz #16:
Presne tak je to myslené, že ak idú minimálne po Vinohrady v smere do mesta, tak nech zbytočne nezapĺňajú linku 3, keď na nich čaká 7 na Vinohradoch.
Reakcia na: Joyki #12:
Podľa mňa sa zbytočne rozhorčujete kvôli Slovak Lines. Ja som z FB statusu DPB pochopil, že oni len chcú, aby ľudia z prímestských autobusov prestupovali (až) na Vinohradoch. Nie, aby ľudia využívali tie autobusy na prepravu v rámci Rače. Opravte ma, ak sa mýlim 😉
Reakcia na: MatejBA #8:
Na 52 su striedaci.
Reakcia na: david1 #13:
Presne, však na X3 by stačili aj 3 autobusy, aj keby chodili každých 7,5 minút.
Reakcia na: Valec #11:
Neviem , že by zastavoval Slovak lines na všetkých zastávkach po trase po Vinohrady.
Nie každý má cieľ až na Vinohradoch.
Mali zaviesť X3 v úseku Komisárky - Cintorín Rača aspoň v 15 min.int.
L65 je v špičke nespoľahlivá.
Reakcia na: Valec #11:
Lebo odkázať masy ľudí na Slovak Lines, čo ťa buzeruje evidenciou, nástupom len prednými dvermi a dokonca drzý vodič občas nechce zobrať ľudí na lístok v appke je irelevantné. Takýto systém odbavovania nielenže zdržuje, ale aj otravuje... nie len tak z nudy tie autobusy ľudia málo používajú v rámci mesta.
Reakcia na: jandro #2:
Z Komisárok možno cestovať primestskymi linkami zo zast. Púchovská. Vzhľad na možné trasovanie busov MHD a intervaly to ani nebude nejako extra dlhšie.

Skôr ma zaujíma, prečo to tento web zahŕňajúci aj regionálnu dopravu neuviedol.
Reakcia na: Urbanway 2423 #5:
Na Pri Vinohradoch nie, práce budú len v úseku od zast. Cintorín Rača po zast. Záhumenice smer Komisárky.
Neda mi to, ale text v nadpise "zmeny u liniek 3 a 7" je nespisovny, to "u" tam je navyse
Reakcia na: Trammat #4:
Krasne by to vedeli vyriesit 2 ci 3 striedaci za predpokladu, zeby sa na 52 a 56 (docasne) zrusil system vodic = autobus na veky vekov.

Ak nezoberieme do uvahy prestavky (co samozrejme teraz nechcem o polnoci vymyslat, ako by to mohlo byt), tak by ti 52 aj 56 mohli jazdit kazdych 10 minut. Jedno kolo k OC raca trva cca 8 minut. A nie su dostatocne velke vyrovnavacky na Tbiliskej, aby nebolo nutne pridavat vozidlo?
Tým pádom budú mať L3 a 7 iné intervaly ako zvyšné linky 1, 4, 9.
Reakcia na: jandro #2:
Ak myslíš NAD, tak to sa dá vyriešiť jedine tak, že by NAD išla cez Púchovskú ( ibaže by mohli autobusy chodiť po el. trati).
Ešte aj táto výluka bude rozdelená etapy? Bude sa opravovať aj priecestie na ul. Pri Vinohradoch a Detvianskej, keď sa neskôr dotkne aj autobusov?
Reakcia na: Pajo #3:
Jediná iná možnosť, aká mi napadla je dočasne potiahnuť všetky 56 až k OC Rača, ale je otázka, či máme toľko vozidiel a vodičov.
Naozaj nádherné riešenie náhradného cestovania pre Karpatské námestie. Tak progresívne. Blahoželáme.
zaujímavé, že na Komisárky sa úplne vykašlali teraz, aspoň sa zdá
Začala sa jar, keďže od decembra 2019 behajú električky 1 a 3 po výlukových tratiach. 😃