Reakcia na: Košičan #59829:
K poslednému odseku. Vyhlášku pre cestnú dopravu sa mi nechce hľadať, takže ti spravím príklad v doprave na dráhe. Na kurze vodiča električky boli dvaja uchádzači s určitou zrakovou chybou, no stále vyhovujúcou na vydanie preukazu na vedenie električky. Po troch rokoch sa vyhláška novelizovala a jeden z nich prestal spĺňať zrakovú ostrosť ňou určenú, na čo sa prišlo na preventívnej prehliadke. Následne jednému z týchto dvoch bezpečnostný orgán preukaz odníme. Aký máš na to názor? Je ex vodič električky diskriminovaný? Podľa mňa nie. Nevidíš paralelu s mladým vodičom?

Košičan
1. viem co som tam dal ... kedze som pisal ze by sa zakon dotkol napriklad aj mna tak je jasne ze by platila neprava retroaktivita zakona ... ale to som spominal uz predtym ako ty si to napisal
2. pises tu o skupinach vozidiel a o podmienkach za akych mozes ziskat VO pre tu ktoru skupinu ... tieto pravidla su vopred jasne a logicky odvodene napr. od dusevneho vyvoja ... lebo 15 rocny moze viest moped ale asi kamion by este po ziadnej stranke nezvladol
ine ale je ak dvaja vodici :
1. ma 23 rokov
2. ma 24 rokov
by mali rovnake zamestnanie, obaja VO skupiny B a jeden z nich moze ist v noci a ten druhy nie ? ... toto je diskriminacia a pri tom mozno robili AS spolu
3. nejde len o moje spekulacie taketo navrhy uz boli aj v CR (tam bol tusim navrh do 23 rokov) a v suvislosti zo sprisnenim trestov a znizenim nehodovosti su mozne aj u nas