Reakcia na: samkoh #3982:
Na toto sme boli zvyknutí z čias, keď bolo na autobusových staniciach bežné, že pomaly každá dedina mala vlastné nástupište. Ak ale chceme, aby stanica bola využívaná naplno, treba si zvyknúť, že prideľovanie nástupíšť sa rieši operatívne.
MHDBA1
Moja predstava zmien:
Prepojenie dopravy: Sprístupniť zastávku Sokolská pre linky 83, 84 a 42 priamo z 1. nástupišťa.
Električky: Presunúť ich na úroveň terénu, nie ich schovávať v tmavej „pivnici“.
Múzeum a vlaky: Múzeum dopravy presťahovať a súpravy z Viedne ukončiť na úrovni dnešnej zastávky Pod stanicou (smer Sokolská). Tým by sa výrazne uľahčil prestup na linky 21, 25, 49, 63 a 64.
Služby: Potrebujeme väčšiu čakáreň v teple a normálne obchody (napr. Billa, McDonald’s).
Zdá sa však, že Bratislavčania sú s týmto stavom spokojní. Asi málokto z nich bol v zahraničí – a to nemyslím len smerom na západ, dokonca aj stanice v Rusku dnes vyzerajú lepšie.