Reakcia na: Peon #3109:
Každý volí toho, kto mu je názorovo najbližšie, takže asi tak. Na druhej strane, žiadna strana nemá úplne uniformný elektorát. ČIže nie je pravda, ako sa mnohokrát tvrdí, že len mladí volia PS a len dôchodcovia Smer. Poznám mnohých dôchodcov, ktorí Smer nikdy nevolili, ale volili práve PS či niekoho iného zo súčasnej opozície. A zase poznám mladých, ktorí sa neskôr priznali, že to dali Smeru, hoci sa tvárili, ako sú proti Ficovi. Zrejme im imponovalo jeho alfasamcovstvo, alebo ktovie, hádam sa dokážu pozrieť ráno do zrkadla... Jednoducho voľby sú tajné a mnohí robia za plentou úplne niečo iné než garantujú v prieskumoch... A napadla mi ešte jedna vec - možno by mal niekto tomu pánovi povedať, že vidíte, tu môžete pokojne nazvať predsedníčku EK tak, ako ste ju nazvali. Ale skúste niečo také povedať v Rusku o politikoch. Zachvíľu máte na rukách klepetá a putujete do chládku. Ak im prekážate výraznejšie, tak čistou náhodou vypadnete z okna alebo vás vystrie po šálke čaju...

.
upravovač fotiek
Ako sa dalo v 70. rokoch pravidlene cestovať na "západ"? Pre bežného smrteľníka to určite nebolo také jednoduché, vybaviť všetky papierovačky. Isté uvoľnenie nastalo až v 2. polovici 80. rokov 20. storočia.