Reakcia na: MatejBA #2634:
Len vychádzam z toho, čo si napísal. Okrem bezpečnostného hľadiska, podľa teba sme taký bohatí, že si môžme dovoliť tri rúry pod Karpatmi. 
Najprv pre obojsmernú premávku, ďalšiu únikovú a potom ešte tretiu, keď sa bude dokončovať na 2 + 2.
Je to podobná stupidita ako Branisko.

3pa3ck3
A je potrebné myslieť aj na to, že obojsmerná premávka si vyžaduje extra náklady na technológiu (vetranie, dopravné značenie) či zálivy na oboch stranách, takže určite to bude stáť viac ako polovicu ceny plného profilu. Plus dostavba druhej rúry v budúcnosti môže predstavovať technologický i logistický oriešok (ako to môžeme vidieť pri Branisku).