No určite nie v strede križovatky to nie je vhodné miesto na postávanie a rozhodne nie tu kde sa ti zo všetkých strán vie prirútiť pomerne rýchle vozidlo. Okrem toho je tu pomerne hustý výskyt chodcov ktorým by si mimo iného zavadzial v ich priamom smere. Na strane kde je to bezpečné máš predsa na tento účel vybudované cikcak čiary a každým smerom parkoviská tak prečo vymýšlame problémy kde nie sú?
Možno preto, že tieto biskupské stĺpiky či ako sa to prezýva nevyzerajú o nič lepšie, sú menej vidieť z auta takže si o ne skôr niekto oškrie vozidlo a navyše aj priestoro viac zavadzajú.
To je práve to, že čiara nestačí. Hneď by z toho vzniklo miesto kde by postávali autá na blikačkách a blokovali výhľad v križovatke Napr. ráno rodičia vyhadzovať deti do školy, cez deň papalášizmus z ministerstva a na večer takí woltáci do priľahlej reštiky.
Ale je pravda, že takéto kovové stĺpiky sú trochu overkill a bolo by v križovatke lepšie použiť plastové ktoré sa v prípade núdze dajú prejsť alebo aspoň ťuknúť. Myslím, že aj takéto riešnie by ako prevencia uspelo.
Mňa by teda vážne zaujímalo, prečo sa musí všetko zastĺpikovávať. Akoby tam na vozovke zvykli stáť zástupy ľudí alebo čo. Veď stačí namaľovať čiaru a hotovo. Ak bude nejaká nehoda, kadiaľ sa bude obchádzať keď budú všade stĺpiky? A čo dlhšie vozidlá, tie potrebujú väčší priestor pri odbočovaní, a zachádzať si do protismeru nie je práve dopravu zlepšujúce riešenie. Ten priestor tam bol vybudovaný na základe nejakých predpokladov, ktoré teraz evidentne mocipáni nechápu.
Normálne rozmýšľam, prečo sa zase vynalieza koleso, keď už vynájdené bolo a bolo dokonca aj použité v rámci v Bratislavy a aj to vyzerá lepšie, aj to plní funkciu lepšie... ale vyrobí sa takáto chobotina a niekto to dokonca obhajuje...
Už by ste sa mohli vykašľať na toto značkovanie. Ja nie som žiadny svedok Vallov, ak si si nevšimol, viackrát som ho kritizoval.
Ale taktický urbanizmus a dopravné upokojovanie sú zaužívané spôsoby správy mesta, ktoré chce obyvateľom ponúknuť aj čosi viac ako cesty a parkoviská.
A teda keď ti argument "zlepšenie" nestačí, tak by ma potom zaujímalo, čo má byť cieľom projektov v réžii magistrátu. Zhoršenie?
Konkrétne nevidiaci človek tam obrubníky stále má, takže toto je bez zmeny. Pozitívnou zmenou ale je, že aktívna premávka sa posunula až 3 m od obrubníka a tým, že sa zmenšili polomery križovatky sa výrazne spomalila doprava, takže aj keby chudák zablúdil, má čas kým sa dostane na vozovku, ponáhľajúci vodič by ho skôr spozoroval, lebo by sa neponáhľal, resp. ak by aj došlo k stretu, do 30 km/h sa pravdepodobnosť usmrtenia pohybuje okolo 0 %.
Naozaj nerozumiem, ako môže toto príčetnému človeku prekážať, okrem toho, že má nejakú osobnú averziu z Valla a (síce si to explicitne nepovedal) bez slova "zlí progresívci" by nevedel vyjadriť ucelenú myšlienku.
o tom nepochybujem, ale ked uz nanovo asfaltovali ten ohradeny kus, a zaroven ho planovali ohradit od cesty, nejak mi unika ze preco to neasfaltovali rovno vo vyskovej urovni chodnika ale nechali chodcom schod uprostred....
ci aha, ak by davali niekde obrubnik, tak by tam uz museli docapkat aj vallokocky ako pridlazbu (lebo bez nech by to nebolo ono) a tak by to bolo asi prilis drahsie....
Ja uz len cakam, kedy ten najsamlepsimegasuperultraparadny primator zacne robit ukludnujuce riesenia ala Brno, kde su ostrovceky pre pesich uprostred dvojpruhu a autobusy musia nabiehat az do protismeru aby sa vlnili okolo nich ako hady, alebo kedy zacnu davat mestotvorne betonove zatarasy namiesto pruhov ci do krizovatiek
Toto isto zvyšuje bezpečnosť nevidiacich. Namiesto obrubníkov a vodiacich pásov majú lokalizovať a počítať stĺpiky na ceste?
V záujme argumentácie v prospech vallovcov ti zjavne nerobí problém ani predstierať, že si od narodenia nevytiahol päty z Bratislavy a nevieš ako také riešenia naozaj vyzerajú v civilizovanom zahraničí.
To je hrozné. Primátor, ktorý deklaroval, že bude inštalovať dopravné riešenia pre zvýšenie bezpečnosti a kvality života, ktoré sa úspešne implementujú v civilizovanom zahraničí 30+ rokov, nainštaloval dopravné riešenia pre zvýšenie bezpečnosti a kvality života, ktoré sa úspešne implementujú v civilizovanom zahraničí 30+ rokov.
Hľadá sa v texte príspevku aj v mene používateľa. Súčasne je možné hľadať viac výrazov oddelených medzerou. Návod pre pokročilé vyhľadávanie nájdete tu.
PotPalo