Reakcia na: Ike #4286:
Ako zas musim suhlasit, ze absolutna prednost na prechode je blbost (lepsie je, ak ma "len" prednost, kde vodic musi zastavit ale chodec sa musi uistit, ze moze ist namiesto toho, ze by mal vodic zastavit pred kazdym prechodom, lebo co ak sa chodec rozhodne ist - v konecnom dosledku to mna bude boliet menej ako toho chodca). Uz som parkrat skoro zoskraboval chodcov z kapoty, lebo vysiel spoza krika ci rohu budovy a bez rozhliadnutia mi vbehol do cesty, kde aj vsetci svati so mnou dupali na brzdu. A presne tie argumenty boli stylu "ale ja mam prednost!" ci "to je tvoj problem, ja sa nemusim starat"...
A aj ked mozno nemaju absolutnu prednost u nas, nikto z nich necita zakony, ze sa nemaju vrhat pod auta ako samovrahovia.
PotPalo
8/2022: https://maps.app.goo.gl/rztzv8ubiPgYBq7J8
6/2019: https://maps.app.goo.gl/9gDjBXieFfGP7RBU7
6/2014: https://maps.app.goo.gl/u6jzGanuGa4WDnqd6
Na mojej fotke to skresľuje, ale ako je vidieť na odkazoch z google street view, miesta je tam dosť. Kamióny tam nechodia (ako by sa odtiaľ aj dostali, že?), maximálne nákladné autá, navyše sa nezásobuje 24/7. Ale to aj tak nič nemení na tom, že ten ostrovček je tam zbytočný a jediný jeho účel je aby si vodiči zničili kolesá. A ešte sa prišlo o pár miest kde sa dalo zaparkovať keď si niekto išiel nakúpiť.