Reakcia na: 810zssk #4119:
Aj tak podľa mňa platí, že 75% cestujúcich sa snaží stráviť v najdiaľkovejšom vlaku čo najdlhšiu časť trasy, takže ak má pri stihnutí toho istého prípoja a/alebo porovnateľnom trvaní cesty na výber viaceré prestupné body, volí si ten, pri použití ktorého strávi najviac času v lepšom vlaku. Prirovnám to k príkladu zo SR: Dáta na to nemám, ale 90% cestujúcich vlakom PN-KE podľa mňa prestupuje v TN, aj keď by sa dalo pri stihnutí toho istého expresu aj v PU, PB a ZA. To isté opačným smerom.
zakaznik
Čiže jediný zmysel zachadzky cez Stupavu namiesto priamej trasy medzi Brnom a Viedňou, je aby Bratislavský šotouš ušetril 15 minút oproti nástupu vo Viedni.
(Keďže tam to bude z Bratislavy po modernizácii [niekedy] asi 40 minút.)