Reakcia na: Autobus39 #3853:
Veľa ciest sa tak vyasfaltovalo. Proste sa vykydla vrstva asfaltu na existujúci povrch. Dodnes môžeš od Račianskeho mýta po takmer celej "Februárke" vŕtať z povrchu cesty dolu a nájdeš veľké mačacie hlavy. Sú stále tam. Keď sa staval vjazd do podzemnej garáže Carltonu od Reduty, tak tam "našli" električkové koľajnice z Jesenského na Hviezdoslavovo nám.https://imhd.sk/ba/galeria-media/6138/
Pred desiatimi rokmi sa po odstránení vrstvy asfaltu "našlo" toto:
https://imhd.sk/ba/galeria-media/148388/
Keď modernizovali Karloveskú, tak našli koľajnice:
https://imhd.sk/ba/galeria-media/225954/
vedúce do pôvodného obratiska:
https://imhd.sk/ba/galeria-media/6143/
V 70. rokoch to celé zahrnuli zeminou ako keby stavali "na zelenej lúke". Súčasná komunikácia je o dobrého pol metra vyššie ako stará trať.
Zaujímavé video k téme:
https://www.youtube.com/watch?v=wyTOYEk_Z2Y
Som zvedavý, čo by sme našli na Hodžovom námestí, aj keď trať na Štefánikovej vytrhali. Viď:
https://imhd.sk/ba/diskusna-tema/1/V%C5%A1eobecn%C3%A1-diskusia?dfpi=255685#255685
že dnes som bol na Račku a Šancovej. No a neprekvapivo to tam vyzerá, ako keby Američania znova bombardovali Bratislavu.
Skor je to tragikomicke, akou figurkou sa stal. Prve 4 roky som este mohol akceptovat ten nazor, ale teraz je to trapny podpriemer, ktory nevie ani jednu trolejbusovu trat spravit na prvykrat s jeho ludmi v DPB, ked si hala-bala nakreslil buspruh na Dlhace. Alebo tie extremne vydaje, ked nabral stovky novych ludi, a mame nocneho primatora, co spravil za tie 4 ci 8 rokov co? Okrem pitia kavy?
Autobus39
A spomínam si na konečnú Centrálne Trhovisko (Trnavské Mýto) - nástupište a výstupište boli pri lekárni. Autobusy tam odbočili doľava z Trnavskej po akejsi úzkej, krivej a hrboľatej asfaltovej ceste súbežnej s Trnavskou (pozostatkom je dnešná súbežná cesta a široký chodník). Okolo tej cesty bol ... kopa blata (ak sa nechcem vyjadriť vulgárne). To bolo naozaj hodné hlavného mesta vtedajšej SSR. Mimochodom aj za unitárnej ČSSR bola Bratislava akýmsi hlavným mestom, namiesto ministerstiev tam sídlili povereníctva - politiku som nesledoval, chodil som do základnej školy.