https://japantoday.com/category/national/near-complete-tokyo-condo-to-be-demolished-for-spoiling-mt.-fuji-view
... v civilizovanom svete vedia zatočiť s čiernymi stavbami .. snáď sa u aj nás dožijem podobného stavu ....
... v civilizovanom svete vedia zatočiť s čiernymi stavbami .. snáď sa u aj nás dožijem podobného stavu ....

rosomak44
K veci samotnej: v Japonsku sa zrejme rešpektuje niečo ako právo na panorámu, ak ide o veľmi významné miesto. U nás nehrozí. Po príklad nemusíme ísť ďaleko: Murmannova výšina, z ktorej bol výnimočný výhľad na mesto - dom pod ňou bol naschvál postavený tak, aby výhľad zanikol. Dosť sa o tom svojho času písalo, už nejako neviem nájsť info, či šlo o čiernu nadstavbu, alebo nie. No ak si dobre pamätám, vraj nebol porušený zákon.
Ale zas - nie každý výhľad môže ostať, niekde sa musí aj stavať a preto je dôležité, ako napokon vždy, nájsť rozumný kompromis.