Reakcia na: Viko #2155:
Šancová by si buspruhy (kedysi som spočítal, že tam v špičke prejde za hodinu 70 busov MHD + zopár ďalších na regio linkách) a aj celkové upokojenie zaslúžila. Avšak bez aspoň jedného tunela (D4 alebo Severná tangenta) sa obávam, že by to bola katastrofa
si
na druhej strane, o kolko by si takouto upravou zrychlil verejnu dopravu ? videli by sme z toho aspon 1 minutu uspory v grafikone ? naopak spomalenie individualnej dopravy bez dostupnosti rychlej verejnej ti totiz len utlmi celkovu aktivitu v meste a presunie ju dakam inam (a samotnej ulici a jej obyvatelom by bolo urcite lepsie keby tam miesto aut mali nejaku restiku s terasou, park, ..., len vyznam toho v ramci mesta ako celku by pravdepodobne velmi velky nebol....
+ vies si predstavit ako by to vyzeralo po takejto uprave na uz aj dnes vcelku vytazenom jaskovom rade ?