Hehe... podľa toho, čo čítam, cestujúci v BB trikrát "hurá" nezakričali, keď sa zaviedol expresný príplatok. 
Papyr: Okrem Pardubíc sa takto chová Brno, ktoré stále neuvažuje o kúpe klbákov a naďalej prevádzku trol***usové linky s intervalom okolo 4-6 minút s nasadenými sólo vozidlami. Nehcem kecnúť somarinu, ale počul som, že s ukončením dodávok kĺbových vozidiel sa zaoberá aj Hradec Králové - v budúcnosti by chceli skôr sóla s kratšími intervalmi. Takže by som povedal, že to trend je.
Petík: Fajn vec. Ale keď máš prachy. A na Slovensku je to stále len plat pre dvoch vodičov miesto jedného, kúpa dvoch vozidiel miesto jedného, údržba dvoch vozidiel miesto jedného, náhradné diely pre dve vozidlá miesto jedného aťď. Nie sme takí bohatí, aby sme mohli myslieť na to, že cestujúcemu sa to tak páči viac....
Mimochodom, tú knihu o tej žel. stanici už vyloženú v KE nemajú, aspoň sa spýtam, či sa nedá nejako dodať zo skladu a pod. Len mi to nikdy nevychádza - otvorené majú v dosť atypickom čase - len do 14.30h, takže väčšinou to nestihnem. Ale myslím na to.

Papyr: Okrem Pardubíc sa takto chová Brno, ktoré stále neuvažuje o kúpe klbákov a naďalej prevádzku trol***usové linky s intervalom okolo 4-6 minút s nasadenými sólo vozidlami. Nehcem kecnúť somarinu, ale počul som, že s ukončením dodávok kĺbových vozidiel sa zaoberá aj Hradec Králové - v budúcnosti by chceli skôr sóla s kratšími intervalmi. Takže by som povedal, že to trend je.
Petík: Fajn vec. Ale keď máš prachy. A na Slovensku je to stále len plat pre dvoch vodičov miesto jedného, kúpa dvoch vozidiel miesto jedného, údržba dvoch vozidiel miesto jedného, náhradné diely pre dve vozidlá miesto jedného aťď. Nie sme takí bohatí, aby sme mohli myslieť na to, že cestujúcemu sa to tak páči viac....
Mimochodom, tú knihu o tej žel. stanici už vyloženú v KE nemajú, aspoň sa spýtam, či sa nedá nejako dodať zo skladu a pod. Len mi to nikdy nevychádza - otvorené majú v dosť atypickom čase - len do 14.30h, takže väčšinou to nestihnem. Ale myslím na to.
Danny
Ako som si dnes vsimol, kompetentnym asi liezli na nervy staznosti cestujucich na priplacanie za expresy, a tak na zastavky rozvesali oznam (! a ked zdrazovali tak sa s oznamom na zastavkach ani neunuvali!) ze OSOBITNE PLATENOU EXPRESNOU LINKOU ZOSTAVA len 90-ka, 91,92,93,94 sa platia standardne.
To mohli zrusit priplacanie rovno za vsetky expresy (hoci si myslim, ze po case rovnako dopadne aj 90- ka).
B C A 05-32 zrenovovana
To je mile od nich, ze dali do pucu aj tuto klbovu Karosu, chodi na nej, tak ako predtym taky ostry (jazdou) bradac. Vyzera uplne rovnako ako BCA 05-31 no sedadla su potiahnute ciernou kozenkou, a to vo mne vyvolava pocit 20-rocnej malej Karosy (take boli jej sedadla).
A nakoniec len jedna drobnost: isiel som v najnovsej klbovej Karose na linke c. 90 a uz tam nefunguje ani hlasenie zastavok, ani nasleducu zastavku spravne neukazuje a dokonca „svieti“ v opacnom smere. To je teda totalna hanba, ze to nevedia reklamovat u vyrobcu, ved ten autobus ma len par mesiacov! Fuuj!