Reakcia na: SDX #74776:
Nie je dost Solarisov na pokrytie aj 37 a 63, takze tie vozy su pocas roka tam, kde ich viac treba. Na 63 su tusim aj teraz najmenej 2 Solarisy.Co sa spajania liniek tyka, pokial sa spajaju dve linky s roznou dobou prevadzky a roznym intervalom, tak je to vopred odsudene na neuspech... Ak by bola 68+94, potom by sa zakonite musela cez vikend oslabovat 93 (na 12 min interval?), co by asi nebol najlepsi napad. Podobne je to aj pri 68+31 (cez vikend by potom bolo treba zrusit 39, ale musela by byt kompenzovana trasa na Ostredky - zeby zmena trasy 78 a zavedenie vikendovej prevadzky?) a 68+34 (taktiez rozdielny interval, 34 cez prazdniny nepremava ani v sedle PP, atd...) Kazdopadne vsetko by slo spravit, ale neslo by to spravit bez toho, aby si mesto neobjednalo vacsi rozsah dopravy... Tak ci onak, spajanie 68 s cimkolvek nesie jedno dost neprijemne riziko: zhlukovanie vozidiel na trase za Trhoviskom, a teda nasledne znacna nepravidelnost dopravy na dalsej trase. 68+94 by potom nebola v preklade s 93, ale jazdila by nahodne, 68+31 by nebola v preklade s 39 (v PP) a 68+34 by nebola v preklade 83. Nie zeby 31 a 34 dnes jazdili nejako velmi presne, ale po zluceni so 68 by to bolo este horsie. Vraj sa uz nasiel aj taky clovek, co videl 5 kusov 68 ist za sebou

kecho
Trolejbusová trať Miletičova – Košická – Most Apollo – Ovsište je predĺžením linky 209 do Ovsišťa, ktorá by mala odbremeniť autobus č. 68.
Ako a kedy presnejšie to má byť? (cca ktoré desaťročie ? ) predpokladám, že chcú natiahnuť káble z Apolla okolo EU, Gettingovu na Ovsištské nám. A tým pádom bude štvrť Šustekova-Blagoevova-Bulíková-Pankúchova-Mamateyova úplne bez prístupu do mesta, keďže zrejme zmizne L96 a určite L88... Lenže niekde na ihmd som videl mapku, kde je zakreslená T-linka 221 (?), ktorá ide z Ovsišťa cez Bulíkovu, Šustekovu a ďalej na Apollo. Takže ktorá z tých dvoch verzií je správna? Alebo žeby zatrolovali celý okruh od EU po Šustekovu?