Diskusné fórum › Všeobecná diskusia

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Chcel by som nahlasit bug, uz nejaku dobu pri diskusiach pod vozidlami mi na mobile ukazuje namiesto ikony elektricky/trolejbusu autobus.
Pripínam aj screenshot
Reakcia na: BA2301 #257383:
Taká značka je neplatná.
Reakcia na: SorTNSA02 6130 #257382:
Značku vidieť len zboku, je úplne skrytá, vodič ju nemá šancu vidieť za žiadnych okolností.
Reakcia na: si #257381:
Spravne riesenie
Reakcia na: 810zssk #257375:
Každé auto je vybavené zariadením, ktoré ukazuje vodičovi aktuálnu rýchlosť, ktorou ide. Vodič prvom rade musí rýchlosť prispôsobiť svojim schopnostiam, hustote premávky, stavu povrchu, stavu vozidla atď. a potom samozrejme neprekročiť max. povolenú rýchlosť. Aj keby usúdil, že on tam vie ísť bezpečne aj o 30 km/h rýchlejšie.
Reakcia na: Ike #257376:
"Ale možnože aj keby on vedel o úsekových radaroch na plánovanej ceste, kam sa chcel vydať v delíriu, bol by opatrnejší, alebo by do auta nesadol."

Egoistickemu ozranovi je jedno, ci tam je usekovy radar alebo nie. Ozrati ludia rozmyslaju inak ako ked takto pises za triezva. Aj kebyze tam das 10km/h a sto radarov, 150 by tam siel tak ci tak. Tam rozhodovali ine veci ako MPR.
Reakcia na: Ike #257374:
Chuťovka je za stromom schovaná 40 pri zastávke Nám. Biely kríž smerom do mesta.
Reakcia na: Ike #257376:
Súhlasím. Za posledné roky badám značný pokles počtu hliadok v uliciach - či už radary, alebo náhodné kontroly. Zrejme to súvisí s voľnými miestami v policajnom zbore, ale v podstate si všetci už zvykli, že jazdiť môžu hocijako.
Reakcia na: 810zssk #257375:
Veď ale to píšem. Zóna 30 funkčné prekážky a inde úsekový radar. Keď príde vodičom pokuta ako mne z Břeclavi za 2 pracovné dni, tak začnú jazdiť predpisovo.

Samozrejme, že to úplne neeliminuje čierne labute typu ožratý Dedeček, ktorý ide 150 km/h cez mesto. Ale možnože aj keby on vedel o úsekových radaroch na plánovanej ceste, kam sa chcel vydať v delíriu, bol by opatrnejší, alebo by do auta nesadol.

Problém u nás je ten, že vymožiteľnosť je úplne mizerná. V paralelnom vesmíre by som sa s tebou stavil, že budem pol roka jazdiť okolo škôlky mojej dcéry 90 km/h a cestou do práce využijem všetky bus pruhy, čo existujú. Garantujem ti, že by som pokutu nedostal.
Reakcia na: Ike #257352:
Nebol by som proti ale otázku bezpečnosti to nerieši. Znižovanie rýchlosti sa čisto značkami dosiahnuť nedá. Pokiaľ tá cesta raz vyzerá ako diaľnica tak to vodičov bude zvádzať tam jazdiť rýchlo.
Reakcia na: upravovač fotiek #257373:
Vodiči to nevedia. Tu máš na starom zábere absolútne dve nevhodné inštalácie značiek Zóna 30.
https://maps.app.goo.gl/ay4jAsNAXUBeFsgP6


Nehovoriac o tom, že by to malo byť na VDZ a ideálne oddelené spomaľovačom alebo priebežným chodníkom.

Toto je nové riešenie:
https://maps.app.goo.gl/oQfLg82ytTiWsVLU7

ale značku proste nemáš šancu vidieť, lebo je celý čas mimo zorného poľa (potreboval by si kabriolet).

Čo je nepochopiteľné, že Zóna 30 nie je všade. To tiež robí dobrý bordel.
Reakcia na: Ike #257370:
Ja som narážal na 50 km/h. Pražská, Brnianska, II/505. Vozidlá MHD na nich podpísanú 50 km/h nedodržujú. Ja som asi jediný, kto tam nejde viacej ako 50. Alebo rôzne obmedzenia 30 km/h po meste. Pravidelne na mňa vodiči zozadu blikajú, trúbia, rozčuľujú sa. Ja som si tie značky nevymyslel...
Reakcia na: Miro #257371:
Samozrejme, že platia, pre trolejbusy absolútne, pre električky mimo vlastné teleso.
Reakcia na: upravovač fotiek #257368:
Platia vôbec pre trolejbusy a električky obmedzenia rýchlosti platné pre cestné vozidlá? Dráhové vozidlá majú predsa svoje značky pre povolenú rýchlosť.
Reakcia na: upravovač fotiek #257368:
V normálnom svete máš v meste dva druhy komunikácií: a) tranzitné (~ tie kde jazdí MHD) a b) rezidenčné.

Zóna 30 sa v civilizovanom svete dáva na tie rezidenčné a nerobí sa to ako u nás, že sa tam dá značka (najlepšie na pravé nárožie, ktorú vodič nemá šancu vidieť, ak nemá kabriolet), ale reálne sa tak prispôsobí cesta, aby sa viac ako 30 nedalo ísť. Ak to dokážeš, tak nemusíš riešiť ani priechody ani chodníky. Z hľadiska štatistík je totiž 30 km/h rýchlosť pri ktorej má chodec pri zrážke takmer 100 % pravdepodobnosť, že prežije (ak samozrejme neštastne nespadne na chodník a nudrie sa). Každým km/h navyše rastie úmrtnosť exponenciálne a pri 80 km/h je to už na úrovni okolo 100%

No a tranzitné sa riešia buď dopravnými vankúšmi alebo úsekovými radarmi.
Reakcia na: bobitwo #257350:
je to jediná takáto masívna nehoda, jednotlivci tam zomierajú pomerne pravidelne
Reakcia na: Pajo #257354:
Koľko pokút by dostal DPB? Ako by pokutovali trolejbusy?
Reakcia na: Pajo #257354:
Vo väčšine centra mesta už rýchlosť 30 km/h dávno je 😉
Reakcia na: Miro #257359:
Naceňujú sa konkrétne položky podľa výkazu výmer, preto sa to dá vyrátať na centy 🙂

Zmeniť zobrazenie

Štruktúra
Zoradenie
Počet príspevkov na stranu
Dátum a čas príspevkov

Vyhľadávanie v téme

Hľadaný text
Dátum od
Dátum do
Hľadá sa v texte príspevku aj v mene používateľa.
Súčasne je možné hľadať viac výrazov oddelených medzerou.
Návod pre pokročilé vyhľadávanie nájdete tu.