Reakcia na: AAA #178531:
Vidím, že sa tu šíria rôzne legendy od samých znalcov na získavanie osvedčení dopravcu.Takže, páni:
Na to, aby tu MÁV mohli jazdiť na vlastné triko, musia mať buď slovenskú licenciu alebo eurolicenciu, buď osvedčenie o bezpečnosti "A" slovenské alebo "B" slovenské k zahraničnému "A".
Bezpečnsotné osvedčenie vydáva ÚRŽD a pokiaľ dopravca splní zákonné prdpoklady, musí mu ho vydať a nie je mi známe, že by s tým ÚRŽD robil problémy, je to veľmi ústretový podnik.
Po zíáskaní osvedčenia musia podpísať so ŽSR zmluvu o prístupe na dopravnú cestu. Túto ŽSR musia podpísať s každým, kto je držiteľom bezpečnostného osvedčenia a licencie a požiada o ňu.
Vozidlá si musia nechať zapísať do národného registra, čo takisto nie je problém, ak sú schválené.
Záverom: ŽSR ani ZSSK nemajú právomoc ani páky ani dôvod niekomu brániť niekde jazdiť.
Bludy fanatikamhd a iných JPP psychošotoušov nie sú podložené realitou.
fanatikmhd
810zssk: pre RJ to bolo fakt jednoduche, vstup zahranicneho dopravcu na statne zeleznice je docela obtiazny, nasi sukromnici (a ze ich uz je hafo, tusim 37) mali tiez problemy si vybojovat svoje.... RJ je obycajna hlupost, najma trat na DS - hlasaju rychlejsie vlaky, ale to ze vcil zmodernizovali cely tah, a vlaky zssk po modernizacii tam jazdia rovnako rychlo, o tom uz su ticho. To ze GVD robili simpanzi a vlaky stoja kludne aj pol hodinu lebo cakaju na krizovanie s dalsim Os..... no coment. A potom hlasajme ako sukromnici spasia nasu vlast! A este k nim sa pridaju naivny dochodcovia alebo blbci a uz to vyzera potom ze clovek co vidi aj za oponu je totalny somar....... a pritom opak je pravdou.