Ja žasnem... ? Že k tomu dochádza práve v čase, keď sa otvoril v Rakúsku pracovný trh... V smere do BA našťastie taká "diera" nie je. Ešte, že na trati cez Marchegg zostáva zachovaný 60-minútový taktový interval v oboch smeroch aj cez víkendy (a večer 2-hodinový).
Akurát, že medzi Hainburgom a Wolfsthalom tie vlaky idú väčšinou úplne prázdne. Napriek tomu všetky spoje sú vedené až do Wolfsthalu. Vlastne - kde v Hainburgu by mohli byť ukončené? Predpokladám, že len na Frachtenbanhof (je tam viac koľají), ale tá je ďaleko od centra mestečka - je na jeho okraji..
Možno keby tam jazdili nejaké nové vlaky, ktoré by mali tlačidlo na znamenie.. Neviete - tie dvojposchodové, čo sa sem chystajú, to majú?
Neďaleko Bratislavy zastávky na znamenie fungujú v Rakúsku na trati "Gänserndorf - Gross Schweinbarth", kde jazdia také motoráčiky ako z Marcheggu do Gänserndorfu.
Ale funguje to aj na Talentoch v úseku "Nusiedl am See - Eisenstadt". Na vnútornom displeji sa pred takou zastávkou zobrazí "Bedarfshaltestelle", zaznie to aj akusticky. Len neviem či v tých obciach treba na zastávke aj mávať alebo stačí zreteľne stáť tak, aby rušňovodič čakajúceho videl.
Písal si o ekológii, nie o paušáloch, to je dosť protirečenie.
A tie tzv. paušály nie sú niečo ako paušál u mobilného operatóra, takže to nie je také jednoduché ako si myslíš.
osobne si viem predstavit lepsie vyuzitie autobusu z 82 bud ako prilepsenie 91 alebo 191 v rannej spicke, alebo ako prilepsenie na linku k cintorinu slavicie udolie. Linka ktora by zvazala ludi na elektricky, rozpraval som sa tam zo zopar ludmi a viem ze by to prijali. Len najblizsie obratisko je asi az pod novym mostom.
Chcem sa este spytat: vedel by niekto povedat aka je vytazenost linky 82? lebo minule som ju mal moznost vidiet a nikoho som v nej okrem vodica nevidel.
no myslim si ze asi niekto nepozna tu lokalitu az tak dobre, pretoze sam viem ze ked je pekne, teda je sezona casto tam vystupuje aj 10-12 ludi co tam maju zahradky, idu sa prejst k morave a podobne.
Jednoducho nejde len tak odrezat nejaku oblast od dopravy. Plus DJ patri pod Bratislavu.
Co sa tyka tych rozbehov a nakladov. Chces mi povedat, ze platia za elektriku podla spotreby a nie pausalne? A pri tom pausale sa to uz strati.
Ono je to hlavne o konjunkcii dvoch slov - bohatstvo a socializmus. Naša kamarátka si tiež pochvaľuje, že vo Viedni sú škôlky zadarmo a súčasne papuľuje, že sú tam veľké dane.
A kto tam býva, ty ekológ? Jedna úloha z trakčnej dynamiky: Koľko elektriny zožerie rozjazd S499.0+3*Bdmtee na 100 km/h a to pekne subito, aby si nepodväzoval priepustnosť?
Počuj ekolog a výroba elektriny je ekologická? Čo chceš komu hovoriť, veď už ti písal aj S499, aká je tam obmena frekvencie. Tam by netrebalo ani mikrobus ale osobné auto by to v hodinovom intervale odvozilo a aj to by šlo väčšinou prázdne.
Zmeniť zobrazenie
Hľadá sa v texte príspevku aj v mene používateľa. Súčasne je možné hľadať viac výrazov oddelených medzerou. Návod pre pokročilé vyhľadávanie nájdete tu.
Peon
Neďaleko Bratislavy zastávky na znamenie fungujú v Rakúsku na trati "Gänserndorf - Gross Schweinbarth", kde jazdia také motoráčiky ako z Marcheggu do Gänserndorfu.
Ale funguje to aj na Talentoch v úseku "Nusiedl am See - Eisenstadt". Na vnútornom displeji sa pred takou zastávkou zobrazí "Bedarfshaltestelle", zaznie to aj akusticky. Len neviem či v tých obciach treba na zastávke aj mávať alebo stačí zreteľne stáť tak, aby rušňovodič čakajúceho videl.