Reakcia na: Spirits #110007:
BB poznávacie značky majú kĺbové Karosy požičané z DPMBB (Dopravný podnik mesta Banská Bystrica). Majú tu byť myslím do jari budúceho roku.MANy pochádzajú z Viedne a odkúpila ich spoločnosť Zájazdy Bratislava, ktorá pre DPB vykonáva časť záložných vozidiel.
Ďalšie dva MANy (zhodou okolností tiež z Viedne) odkúpila firma Albus. Jazdí s nimi na kyvadlovej linke Nový Most - Tesco Zlaté Piesky. ?
Mike
ďalej nový kódovník s označovaniami NAD vyšiel pre doterajšie chaosenie dispečerov zvyčajne pri operatívnych výlukách a pre dlhodobú nízku úroveň vodičov ovládania palubákov. Kódy pre X-linky do BUSe sa zmenili zo 700 na 800, čo tiež súvisí s BID.
X1 sa nahradila X12, lebo ani električka l.č. 1 už nejazdí celý čas po nábreží po Šafko ako pôvodne, teda X1 by ju mala po správnosti kopírovať iba po tunel. Takto vlčák uvidí X12, aha to ide na Šafko/aspoň pod Most.
Re #109993 Martin Fundárek: Bus bude X2 a električka 2.