Reakcia na: Hug0 #200940:
Vychádzaš z diskutabilnej hypotézy, že obrázok namaľovaný na stene prinúti potenciálneho taggera odložiť fixku a vzdať sa. To nie je pravda.Celé to riešenie je na úrovni Slovenska: neriešte problémy, ktoré neriešime a tu máte hry. Celé je to kompletne nekoncepčné riešenie.
Tá stena mala byť šedá, prípadne nejaká moderná kombinácia farieb, ktorá sa v súčasnosti používa (napr. dva odtiene šedej so sporadickými abstraktnými geometrickými vzormi zafarbenými jednou pastelovou farbou) a predovšetkým by sa v tomto priestore 24/7 mali pohybovať hliadky mestskej polície, pretože od toho tu je. To by ale 100% všetkých kompetentných zamestnancov nesmelo zbierať pokuty pre súkromnú firmu za parkovanie.
StreetArt byť môže, ale nie je to všeliek. A rozhodne to nepatrí na tak reprezentatívne miesto ako je Hlavná Stanica. O tom, že súčasný stav sám o sebe nie je reprezentatívny pomlčím. No treba niečim začať. Zelené húseničky len prispeli k bordelu a balkanizácii (k tomuto výrazu začínam byť opatrný, lebo predpokladám, že do 10 rokov sa na Balkáne bude hovoriť o slovakizácii), čo tam je.