Diskusné fórum › Všeobecná diskusia

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Nevie niekto kedy ide (mala by jazdiť z vajnorskej na obchodnú) linka >, lebo mi ju neukazuje v plánovači ciest (minule to ešte išlo).
Reakcia na: fanatikmhd #234639:
Ja si myslím (aspoň v minulosti bola dojazdová trasa v služobnom CP), že trasa služobných spojov je určená, ale vodiči si ju skracujú, ako im to vyhovuje na vlastné riziko. To bude asi niečo, ako so striedaním. Niekto vystrieda na správnej zastávke, iný vystrieda na konečnej, lebo mu to viac vyhovuje (aj keď by sa to nemalo).
Reakcia na: Urbanway 2423 #234638:
To som presne myslel, napríklad nejaký výjazd vozu od Kramárov, má ešte dosť času, nudí sa moc (Verím že istý dvorný fotograf z električiek by to spravil hneď na prvej jazde), tak pôjde tade. Ak mu v tom nič nebráni, ok. Alebo či existuje nejaký "predpis" že túto trať je zakázané používať alebo niečo v tom zmysle. Služobné spoje BEZ cestujúcich majú určenú trasu? Minimálne u autobusov stretávam vozy kade tade náhodne podľa nálady či dopravnej situácie, sem tam na dosť zaujímavých miestach. U trolejbusov chápem že akosi je tu tá limitácia dráhou....
Reakcia na: fanatikmhd #234636:
Pokiaľ ja viem vodič si bez dôvodu nemôže jazdiť len tak cez manipulačné trate, ani ,,opustiť trasu" (jedine, ak mu to z nejakého dôvodu napr. obchádzka nehody, povolí dispečer). Myslím si, že aj služobné dojazdy majú stanovenú trasu a nemyslím si, že by tade viedol nejaký služobný dojazd, nakoľko tam vždy treba aspoň raz prekladať palice a bolo by to zbytočné keď sa dá ísť rovno cez Patrónku. Jediná možnosť uvidieť tam trolejbus je asi iba nejaká mimoriadnosť, alebo fotojazda. 🙂
Reakcia na: Daniel #234635:
Daniel+Urban+Andy:
Díky, toto som nevedel.
Hej, no, od vozovne je vlastne zapojená na vjazd a na kramáre ako výjazd, čiže je spojená so stopou Patrónka-Kramáre. Ale keďže je za ňou ÚD, tak či náhodou. Ak je napojená, tak mega, čiže ak by bol nejaký šotovodič a veeeľmi sa nudil, vie tade prejsť.... Neplatí teda zákaz jazdy po takýchto tratiach?
Ešte raz vďaka za info 🙂
Reakcia na: fanatikmhd #234632:
A prečo by tá trať nemala byť pod napätím? Stále slúži ako manipulačná, hoci jej potencionálne využitie smerom k ŽST s následným prehadzovaním palíc v kruháči mi nepríde veľmi praktické..
Btw. nie je kompletne odpojená od siete.
Reakcia na: fanatikmhd #234632:
Je to v rovnakom úseku, ako ŽST Železná Studienka, takže to bude zapojené.
Reakcia na: fanatikmhd #234632:
Pokiaľ viem, všetky manipulačné trate musia byť pod napätím, aby sa neznehodnotili.
Reakcia na: TeBeCe #234624:
Stopa je odpojená na oboch koncoch, je tam úsekový delič, avšak, je to pod napätím? Keby sa dakto (neviem prečo) rozhodol ísť z Kramárov tade, preloží zberače a môže? Alebo tam aj platí nejaký zákaz resp je to odpojené od napájania = nepoužiteľné?
Reakcia na: lumbert #234630:
časom áno, resp možno 2-linkový variant po septembri
Päť-/štvorminútový interval sa električkám ešte vráti? Alebo prechod na prázdninový režim od júna?
Dnes od 08:16 do 13:16 budú v Petržalke chodiť senecké osobáky k 1. nástupišťu - takže kto by chcel netradičnú fotku, má možnosť 🙂
Malý krúžok strojariny...
Ako funguje prevodovka:
https://www.youtube.com/watch?v=JOLtS4VUcvQ

Ako funguje diferenciál:
https://www.youtube.com/watch?v=yYAw79386WI
Reakcia na: Nono3551 #234625:
Co je “nedavno”? Mesiac/rok?
Boli nejake zastavky nedavno premenovane?

Dakujem
Aká trolejbusová linka premávala/premáva po uliciach Pri Suchom mlyne a K Železnej studienke? 😲 Používa sa tá trať ešte?
Reakcia na: S499.1023 #234621:
Ano, to som myslel, len som si narychlo nevedel spomenut na nazov.

Zmeniť zobrazenie

Štruktúra
Zoradenie
Počet príspevkov na stranu

Vyhľadávanie v téme

Hľadaný text
Dátum od
Dátum do
Hľadá sa v texte príspevku aj v mene používateľa.
Súčasne je možné hľadať viac výrazov oddelených medzerou.