Diskusné fórum › Všeobecná diskusia

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: Valec #244439:
Ďakujem 🙂 Už to asi chápem, na tých RJ vlakoch to platí lebo si to nechávajú kompenzovať za vnútroštátny úsek a z tých peňazí sa im to oplati uznávať už aj na medzištátnom, čo na 901 nejde kedže vnútroštátny úsek nie je...
Reakcia na: 810zssk #244437:
Téma sa otvorila ale zároveň sa z rakúskej strany zatvorila spolu s tým, že nebude povolená vnútroštátna doprava.
Reakcia na: Viko #244436:
Nie že sa chystá, ale budú sprístupnené skôr, ako by si predpokladal. 😉
Zaujala ma poznámka na webe IDS že na 901 neplatí Klimaticket. To som síce vedel, ale pri tej príležitosti mi napadlo že to by možno nemuselo byť úplne odveci. Rokovalo sa o tom a vyšlo to ako finančne nevýhodné? Alebo technické problémy? Alebo sa to vôbec neriešilo?

Neviem aké sú tam kompenzácie, ale Regiojet vo vlakoch (ktoré sú komerčné) uznáva Klimaticket dokoca až po Břeclav/Hegyeshalom, takže by som predpokladal že im z toho padá dosť peňazí na to aby sa to ekonomicky oplatilo v porovnaní s tým čo bežne v strednej Európe účtujeme za jednorazové lístky.
Reakcia na: Valec #244431:
To rád počujem.
S google mapami sa nechystá spolupráca na využívaní dát o prímestskej doprave?
Reakcia na: Valec #244432:
sedí tvoja verzia, mne to nejako blbo Google mapy posunuli, pozeral som podľa streetview a spätne som to nekontroloval. Ospravedlňujem sa za mylné udanie presnej novej polohy. Ale z prevádzkového hľadiska 👍, že sa už nestojí na vrchole horizontu pred križovatkou na pomerne využívanom prechode pre chodcov.
Reakcia na: Ričard #244433:
Obrat je cez Dunajskú, viď strana 4 prílohy.
Ako funguje X3 do Petržalky? Prečo je na označníku zastávky Centrum v smere na Mariánsku tabuľka „Náhradná doprava smer Petržalka“?
Reakcia na: samkoh #244427:
Vedel by si poslať fotku toho označníka tak, aby bolo možné definovať aj polohu? Presunúť sa mal len za križovatku, k tomuto stĺpu: https://www.google.com/maps/@48.3186972,17.4819451,3a,75y,175.98h,88.17t/data=!3m6!1e1!3m4!1s5OpyYHgHrGS7TQvAd7Mgdw!2e0!7i16384!8i8192
Reakcia na: Viko #244428:
Všetky zastávky budú mať v priebehu tohto mesiaca na novo zamerané súradnice, ktoré budú zapracované k decembrovým zmenám.
Či a v akej forme budú v ISCP ťažko povedať, keďže pri žiadnej zo zastávok (nikde na SK) som nenarazil na viac ako dve rôzne súradnice, pričom niekde je aj 10 nástupíšť.
Ale všetky polohy budú zaznačené do OpenStreetMap a zároveň sa plánuje zverejniť aj kompletný XLSX súbor s dátami.
Reakcia na: samkoh #244426:
Začnem jednou stranou ulice, o x dní sa vraciam druhou stranou ulice. Wau, tak náročné.
Reakcia na: Viko #244428:
ono v čase premenovávania bolo ešte dané stanovište na pôvodnom mieste na vrchole horizontu pred križovatkou, rovnako tak tam bolo aj v čase osádzania nového označníka(pôvodne bol len nalepený CP na stĺpe verejného osvetlenia), presúvalo sa až potom, prišiel som na to niekedy v septembri, keď som dal dostatočne včas znamenie, vodič bol OK a pôvodné stanovište sme prešli a zastavili sme až na tom novom stanovišti, kde som neveriacky pozeral na nový označník.
Reakcia na: samkoh #244427:
Zaujímavé je, že nikto sa neunúval nahlásiť do jednotnej databázy ISCP jej GPS súradnice, aby sa dalo preveriť, či to je omyl alebo zámer. Zdalo sa mi logické využiť moment zápisu zmeny názvov aj na dodanie týchto údajov, ale holt asi to nie je priorita, keď tam stále kopec ďalších zastávok z IDS nemá koordináty.
Inak nastala ešte jedna zmena v polohe zastávok v regióne, ktorú som však nezaregistroval ani tu, ani na stránke Arrivy, ani na obecnej stránke: stanovište zastávky cífer, Štadiónová smer žel. st. sa zjavne natrvalo posunulo za križovatku až za úroveň reštaurácie kopačka cca. tu: https://goo.gl/maps/MbNsvgvZFUgF3Syg8
Smerom do Budmeríc zostalo tam, kde doteraz; už je presunutý aj označník.
Urbanway: je to možné.
123456: to je taký problém osadiť to na oboch stanovištiach zastávky s dvoma stanovišťami naraz, resp. v priebehu jedného dňa? V prípade osadenia naraz/v jeden deň by sa ušetrili náklady na druhý výjazd. Žiadna z mnou vymenovaných lokalít v dobe návštevy nevyzerala, že by stanovište so starým označníkom bolo na rade na druhý deň...
Reakcia na: samkoh #244421:
Mnohé zastávky v regióne majú teraz dva označníky - starý so starými šachovnicovými a zastávkovými výveskami, a nový s vitrínami.
Reakcia na: 123456 #244423:
To trva rok? Resp. preco sa s tym nezacalo skor ked sa vedelo, kto vyhral a bolo jasne, ze zmluva bude platna?
Reakcia na: samkoh #244421:
Lebo sa vymieňajú postupne?
Stovky označníkov sa pripravujú na osadenie.
Zase špŕtaš tam kde sa nevyznáš.
Reakcia na: samkoh #244421:
2. Na zastávke Pri mlyne (neviem, ako je to na Pračanskej) je nový označník iba v smere na Pračanskú, na druhej strane, kde už nezastavuje žiadna linka DPB, je starý označník. Nebude za tým to, že tam už v jednom smere nezastavuje žiadna linka DPB (jedine, že by DPB aj tak spravoval označníky v oboch smeroch)?
Keď sa tu zase pripomenuli označníky, prečo na niektorých zastávkach na jednom stanovišti nechal DPB starý označník a na druhom je už osadený nový? Nemyslím tým teraz stanovištia typu nočná Pod stanicou na Šancovej smer HLST, ale za posledný štvrťrok som postrehol minimálne tieto dvojice:
1. Hroboňova smer mesto vynovená zastávka aj s obstojným prístreškom, el. tabuľou a novým označníkom vs. smer Patrónka starý označník, pôvodný stav a jediný úkryt pred dažďom poskytuje podstavec bilboardu a sedenie zabezpečuje jedna doska cca. 0,3*3 m; tá asi najviac bije do očí.
2. Pračanská na ul. Pri mlyne(teraz si nespomeniem, ktorý smer mal starý a ktorý nový)
3. ktorási zastávka, možno aj viac, na hradskej medzi Toryskou a kostolom.

Zmeniť zobrazenie

Štruktúra
Zoradenie
Počet príspevkov na stranu

Vyhľadávanie v téme

Hľadaný text
Dátum od
Dátum do
Hľadá sa v texte príspevku aj v mene používateľa.
Súčasne je možné hľadať viac výrazov oddelených medzerou.