Reakcia na: Ike #95747:
1. MAD a MHD je to iste len sa inak vyvinul nazov. V presove sa tiez MHD medzi ludmi nevola MHD, vsak ano.
Co sa danej linky tyka, ktoru si dal, neviem sa knej vyjadrit. Ak jazdi plna svoj zmysel ma. Ale zase splietas odlisne veci. Linku s jednym odchodom za den a linku s intervalom 15/30/15//30.
2. Na Bajkalskej L31 NEMAS!!!! Ike nebavis sa zo sotodetskom, uvedom si to!
Ak niekto ide radsej busom 45 minut ako vlakom 30 minut. Budis, jeho hlupost.
Na Vinohradoch mas L5 a na Hlavnej L32. Hovoril si ziadne priame spojenie z hl.stanice. Dokazal som ti ze je! Nehovoril si o intervale.
3. Nie MHD v PK myslim linku 533. Tu linku, ktora je v dokumente oznacena ako MHD v PK!
Ike
1) ak ma byt linka platena BSK - ok... pomenovanie MHD je trocha diskutabilne...
2) Exustuje lepsi prepravny uzol ako Nivy a Bajkalska? Dostanes sa z Vinohradov priamo na Trnavku? Do Vrakune? Do Ruzinova? Do Petrzalky? do Devinskej? existuje azda lepsie spojenie do Centra? Poznam dost ludi co chodia Vidlibusom na gympel do mesta - do centra BA a maju to krasne blizko na Nivy... to sa maju trepat z hlavnej? a to nehovorim o bussines centrach a administrativnej casti ktora ma vyrast na Nivach... Poznas prepravne prudy z BH okresov? naozaj si myslis ze Vinohrady a Hl. stanica su idealne lokalizovane? ani z daleka...
3) To za som navrhoval chodit peso, neznamena ze by som nechal ludi chodit pesi... je to diskusia a obcas si mozem povedat aj subjektivny nazor.
Mal som ZS vzdialenu asi 10 minut od domu... chodil som 9 rokov... bolo to cez sidlisko... mohol som chodit aj MHD (jednu zastavku), ale trvalo by to dlhsie... a to je to o com hovorim... ze casovo je pesia dostupnost v meste rozmeroch PK konkurencie schopna... (kym obyvatel pride na zastavku, kym mu dojde bus atd - uz moze byt pesi v mieste destinacie, a mozes sa so mnou hadat, v Pezinku sa to to tyka vacsiny obyvatelov s vynimkou severu a muskatu)