Martyk: tvoj prispevok sa mi velmi lubi, ma to len jednu chybu a to tu, ze z ludi ktori sa tu venuju vo volnom case doprave je velmi vela zarytych zastancov rozchodu 1000 mm... Ono by to chcelo rozhodnutie na vyssich miestach a aj ked mi bude luto za niektorymi vecami (hmm budeme prebudovavat historicke vozidla na 1435 ?:-) ), potom by uz aspon boli tieto diskusie bezpredmetne a mohli by sme uzivat kvanta vyhod z tejto zmeny...
Martyk
Trošku to upřesním. V Liberci se už pár let jezdí i po klasickym rozchodu. Koukněte na tudle mapku http://www.dpml.cz/plan.htm
Úsek Viadukt - Lidové sady je dvourozchodnej, vodbočka do vozovny (u zastávky Rybníček a vozovna - nejsou v plánku) sou taky dvourozchodný. Úsek Viadukt - Kubelíkova je už jenom v klasickým rozchodu. Celá meziměstská trať do Jablonce vč. Obratiště Fügnerova je úzkorozchodná a jednokolejná s výhybnama. Úsek Kubelíkova - Horní Hanychov bude tudíž taky v klasickym rozchodu. Na detailu Fügnerový je teda dvourozchodná ta dvojkolejná trať zleva nahoru. Kolejový konstrukce v Liberci sou děsně zajímavý.
Pro linkový vedení to znamená, že na linkách 5 a 11 jezděj úzkorozchodný tramvaje a na lince 2 normálně rozchodný.
Pro zajímavost, v Liberci jezděj poslední T2 v Ťežku.