Martyk: tvoj prispevok sa mi velmi lubi, ma to len jednu chybu a to tu, ze z ludi ktori sa tu venuju vo volnom case doprave je velmi vela zarytych zastancov rozchodu 1000 mm... Ono by to chcelo rozhodnutie na vyssich miestach a aj ked mi bude luto za niektorymi vecami (hmm budeme prebudovavat historicke vozidla na 1435 ?:-) ), potom by uz aspon boli tieto diskusie bezpredmetne a mohli by sme uzivat kvanta vyhod z tejto zmeny...
Martyk
Když už sme u těch českejch nej, tak asi nejlepší trolejbusový vedení je v Pardubicích. Tam maj výhybky a křížení, přes kerý se dá jezdit 70 km/h (rychlejc 17 Tr nechtěl ject).
A v Liberci přecházej z metrovýho rozchodu na klasickej.
Spoustu zajímavostí (nejen vo český MHD) najdete na http://tramvaje.webpark.cz/ Odkazy sou dole. Za zkouknutí stojí projekt Regiotram Nisa (odkaz je ze sekce o Liberci)