Reakcia na: Mike #69816:
Problem je v tom, ze vodici sa az privelmi boja, aby im ten plyn vydrzal a castokrat chodia tankovat, ked maju este polovicu/stvrtinu plynu v bombach. Myslim, ze ak viem, ze mam k dispozicii este x m3 plynu a za kolo spotrebujem y m3 plynu, viem si vyratat, kolko mi to este vydrzi.Ale:
- mne sa lahko teoretizuje, prax nemam s tym (ked bude, poviem)
- ako si pisal, zavisi to od zapchy a dalsich veci
- vodici by sa podla mna vobec nemali zaoberat tym, ze kolko mam este plynu v bombe? vydrzi, nevydrzi? Tie vozy mali byt spravene tak, aby ten plyn vydrzal cely den bez nejakych problemov.
A spotreba plynu (podla mna) velmi zavisi aj od stylu jazdy. To si tusim nespominal. Ako priklad uvediem 20/6. resp.20/4.(so-ne), co je jedna z najdlhsich sluzieb vobec. Jednemu paru vodicov vydrzi komplet celu 21hodinovu sluzbu, druhy musia tankovat uz o 18:30. ?
Mike
2. Dá, ale to je na dlhé rozpisovanie.
- Buď grafikonom, aby sa minimalizovali "20hodinové" výkony vozov (teda že poradie robí prvý aj posledný spoj, napr.)
- Alebo výpravou, že sa plyňáky budú vypraovať iba na kratšie, príp. delené služby, ale to je v podmienkach DPB bárs zložité a to sa nedá, nikdy sa to tak nerobilo...
- Alebo že sa do všetkých vozov dá taký počet fliaš, aby vydržali celú službu
3. Nie, lebo každý voz má iný počet fliaš, do ktorých sa plní CNG. Nechcem kecať, ale sóla majú tušim 9 a kĺbak od 10 do 15.
4. Ako sa to vezme. Nevýhody sú aj väčšia spotreba oleja (ale to nie je generálne u úplne všetkých plyňákov), častejšie poruchy na trati a následný výjazd dielne, pri extrémoch viackrát za deň z Voz Trnávka na Opletalovu a späť, kedysi aj do Čunova, vyššia, v lete extrémna teplota v kabíne vodiča, menšia životnosť motora (neplatí generálne).
Pre bežného cestujúceho je najväčšia nevýhoda, že tankovanie CNG počas služby nie je hradené vo viac ako polovici prípadov = vynechá spoj bez náhrady.
5. Lebo sú *****i (a iné vulgarizmy)(extrémne zjednoduchšené stanovisko DPB)
Keby nemsueli, tak tanokvať nechodia. (Názor môj)
Nemuseli by preto, že linka končí skôr (posledné odchody viď cepo a porovnaj ukončenie premávky s L21, 83 a inými linkami obsluhovanými plyňákmi) a teda majú menší kilomterický priebeh. Závisí to však aj od spotreby, ktorá ani u plyňákov nemôže byť rovnaká ako u liniek jazdiacich po rovine, mimo zápch, s menším počtom zastávok a pod. A keby mali všetky vozy jazdiace na L34 maximálny počet fliaš (15) a v noci by tankovali doplna, tak potom počas služby by nemuseli.