Ja ten listok stale mam, mam aj tu pokutu co mi dali, vsetko mam zaznamenane. Cas cestovania mam presne overeny a cesta by mala trvat aj s prestupom presne 28 min podla CP. Uvidim co mi povedia zajtra na Olejkarskej, idem do toho!!! ?
Dnes som videl ako krasny hnedy psicek cestoval sam v Autobuse od Zst Petrzalka az po Zochovu kde ho vodic vyhodil, ale bol zalty, bola to linka c.93 okolo 16:20 na zochovej.
tak to aspon povedal na exprese...Zachar...ked hovorili ...v radii...ale ze este nemaju nove citacky s C*P*...tak sa to pokutuje a nasledne riesi....a revizor to v hlave nemoze mat....kazdu chvilu by mali mat nove citacky...takto je to vraj ...ak voz meska podla CP...tak by sa to malo pripocitat k listku... ?
pokial mas ten listok...a vies cislo toho voza v ktorom ta chytili oni si to v palubakoch najdu....a ko som ti pisal...len sa to niekde stratilo...ako hovoril generalny na radiu expres by ti mali vratit peniaze... ak si bol podla CP v pluse.... ? lebo revizori este nemaju nove... citacki s CP... a preto to pokutuju...a nasledne to riesi olejkarska na zaklade palubakou ....takze sup sup na olejkarsku.... ?
No andy presne takto som dnes myslel aj ja. A dokonca to mam aj overene ze trolejbusy to bez problemov stihnu (ak nie je zapcha)...ale jednoducho ked prestupis na iny dopravny prostriedok ti to neuznaju, ked neprestupis a cestujes tym istym spojom,tak ti to uznaju...kde je spravodlivost? Nikde...mas jednoducho smolu ?
Rada je to celkom dobra. Za pokus by to mozno stalo,ale neviem ci je mozne podat staznost aj po zaplateni pokuty na mieste. Pretoze moj nazor je taky ze som bol v prave...aj po podrobnom prestudovani cestovnych podmienok a tarif.
V tarife sa píše:
"Na cestovných poriadkoch, zverejnených na zastávkach MHD, je vyznačený čas prepravy z nástupnej do cieľovej zastávky, ako aj tarifné pásmo. Tieto údaje sú záväzné pre posúdenie platnosti cestovného lístka na jednu cestu pri kontrole revízorom."
Príklad: cesta Čiližská - Špitálska. Mám 30-minútový lístok na jednu cestu. Pozriem si deň pred jazdou na zastávkach, že 202 z Čiližskej ide 7.04, čiže na Prievozskej je 7.21. Viem, že stade ide linka 208 7.24. Na Špitálskej by teda mal byť 7.33. Ak je teda ten čas prepravy záväzný, prečo by mi revízor ten lístok nemal v prípade akejkoľvek skutočnej jazdnej doby uznať? Nikde tam nevidím, že prestup to pravidlo ruší.
mal si si zapisat cislo voza v ktorom ta chytil revizor,cislo voza v ktorom si cvakal listok je na listku a nic neplatit,a dat to na posudenie na olejkarsku...a ak ten 2 spoj podla cestovneho poriadku meskal a ty si bol v limite od nastupu po cas kedy ta chytili podla CP v
Oboje tu už máme - ber desaťminútový ako Kurzstrecke a hodinový ako normálny. Polhodinový ber ako bonus oproti Viedni naviac. Prestupnosť desaťminútového ako ďalší bonus naviac.
Obavam sa, ze na sude by v spore s DPB ohladom pokuty uspel takmer kazdy, aj ten, kto naozaj nacierno cestoval ☠ . Svedectvo revizora proti svedectvu "obvineneho" cierneho pasaziera? myslis, ze revizor bude schopny odpovedat na otazky obhajcu, ktore budu zistovat, ci si z tej udalosti spred par mesiacov nieco pamata (napriklad co mal oblecene...)? a ako vlastne zisti a preukaze DPB identitu "obvineneho" cierneho pasaziera? a ked policia dala udaje dopravcovi, este sa k tomu moze pridat obvinenie zo zneuzitia osobnych udajov a nakoniec bude DPB ten, kto bude platit pokuty a bude trestne stihany...
A keby podal sťažnosť, nepomohlo by mu ani to? Predsa to, že bola zápcha sa dá zistiť v palubáku.
Re #69629 SDX: Fobust to myslel tak, že prídeš tou tvojou 5 na Vazovovu a 2 má ísť o 3 minúty, ale ona ide s náskokom 3 minúty a ju nestihneš, pôjdeš ďaľšou a príde revízor, no lístok je už neplatný. Vtedy je skutočne vymáhanie pokuty maximálna blbosť a je dosť možné, že by si na súde, ak by si išiel do sporu s DPB, aj naozaj uspel.
Pri prestupoch sa na CP kasle. Dalo by sa to jednoducho zneuzit, priklad: Idem zo ZST Vinohrady 13:58, pridem normalne za 5 minut na Vazovovu. Pojdem za kamaratom, ktory tam byva, a 16:02 nastupim na 2-ku a pojdem 4 minuty na Trnavske. Na oba spoje pouzijem jeden 10-minutovy listok. Keby ma nahodou v tej 2 chytil revizor poviem proste ze mne tie predchadzajuce 2-ky usli lebo vzdy som si odbehol do obchodu a vzdy ked som prisiel na cas tak ta 2-ka uz bola prec ? (2-ky vzdy meskaju, preto tento priklad ?)
Re #69628 ufo: jj, to je super vec ale v Bratislave to zaviest nemozu lebo by to vela ludi zneuzivalo (vynimocne myslene uplne vazne)
To chce viedensky tarif, listok na Kurzfahrtstrecke a normalny. A ziadne pocitanie minut, predvidanie mimoriadnosti...
Zmeniť zobrazenie
Hľadá sa v texte príspevku aj v mene používateľa. Súčasne je možné hľadať viac výrazov oddelených medzerou. Návod pre pokročilé vyhľadávanie nájdete tu.
AAA
Re #69629 SDX: Fobust to myslel tak, že prídeš tou tvojou 5 na Vazovovu a 2 má ísť o 3 minúty, ale ona ide s náskokom 3 minúty a ju nestihneš, pôjdeš ďaľšou a príde revízor, no lístok je už neplatný. Vtedy je skutočne vymáhanie pokuty maximálna blbosť a je dosť možné, že by si na súde, ak by si išiel do sporu s DPB, aj naozaj uspel.