Reakcia na: luky133 #65234:
Tak přes Prahu nepojede určitě nic, to tak možná přes Brno- celá Evropa už jen čeká, až si odsunou nádraží ? . Ale mě by jen zajímalo, kde se dají sehnat souhrnné informace o tom projektu, já vím, že to tu někde proběhlo, ale jen se zaměřením na tu Bratislavu a to bych se dost divil, že by byla nejvýchodnější konečná vysokorychlostní sítě.
A pokud do Budapešti, vidím jen 3 možnosti:
a) Bratislava bude na odbočce, hlavní trať povede ve stopě současné trati Wien- Györ- Budapest
b) Bratislava bude na hlavní trati, která bude pokračovat v trase současné 130 ŽSR/70 MÁV přes Štúrovo a Dunakeszi- a pak by mě zajímalo, jak konkrétně chtějí překonat údolí Dunaje u Esztergomu
c) Bratislava bude na hlavní trati a pokračování bude ve zcela nové stopě přímým jihovýchodním směrem někam ke Komárnu a dál klasicky přes Tatabanyiu.
Co z toho bude platit?
SZKV
Ale soukromě musím říct, že K2S (v typech si nejsem jistý- je to ta s Kotasovým čelem?) se mi moc nelíbí a to ze stejného důvodu jako design Poršetry- to hypermoderní čelo mi prostě neladí s půlstoletým designem celého zbytku tramvaje. Poršetra je zase klasická fádní Astra z 90. let, což sice není dnes už nic moc, ale řešit to lepením těžkopádného čela evidentně vhodného pro zcela jiné vozidlo- to nevidím jako cestu!