Reakcia na: Sommelier #65091:
"váhy volebného práva na základe odvedených daní. Pretože ak volíš niekoho, kto o nich bude rozhodovať, máš právo presne takým pomerom."- až na to, že naši volení zástupcovia nerozhodujú len o peniazoch ale aj o zákonoch (napr. o trestnom) a to už s odvedenými daňami nesúvisí... Už by konečne mala prísť istá lokomotíva a urobiť s tebou krátky proces za takéto dementné myšlienky... ?
SZKV
A ještě jedno rýpnutí si neodpustím- velice dobře se může stát, že (pokud Bůh dá a dnešní nadějný vývoj se nezvrtne) kvalita bratislavské MHD tu pražskou v historicky krátké době (10-15 let) předčí. Oni totiž dělali koncepci až těch 90. letech, na rozdíl od té naší bolševické, a kombinace tramvají (pokud možno s rychlodrážním charakterem) s S-Bahnem je přesně na jejich rozměry jak dělaná (viz srovnatelný Curych) a hlavně mnohem levnější a dostupnější, než těžkotonážní metro 100m pod zemí. Pak stačí jen obnovit vozový park autobusů (ten náš naopak už 2. rok obnovou neprochází) a může vzniknout skutečně hezký a levný systém MHD.