Reakcia na: C734.00 #65177:
Právě že nejen v Maďarsku. Velká okna mají Ikarusy všude, kde jsem byl (Polsko, Litva, Lotyšsko, býv. NDR, i když tam asi ne všechny), jen u nás máme otvírací části oken tak malinké! A docela by mě zajímalo, co naše soudruhy vedlo k rozhodnutí požadovat zrovna tuhle verzi, když je dost speciální (a přitom horší než je standard...).
SZKV
A těm čmáranicím na Mlynských Nivách moc nerozumím- třeba ty 2 paralelní čáry s kusým ukončením na Karadžičově jsou proboha co? Celé mi to přijde poněkud zvláštní- Petržalka potřebuje NEJDŘÍV kapacitní spojení s centrem co nejkratší cestou (= na Šafárikovo nám.), což tam nevidím a spojení s oblastí Mlynských Niv by řešil ten S-Bahn z ŽST Petržalka taky- a mnohem rychleji a účelněji (tedy pokud se rozkolébáte k zavedení IDS).
Nemám nic proti propojení periferií navzájem (právě naopak- dříve nebo později to budete muset řešit), ale vždycky by se mělo volit co nelevnější a nejracionálnější řešení- tedy co nejmíň (zato kvalitně stavěných a co nejrychlejších) tras, zbytečně nebudovat zcela nové systémy a celé to optimalizovat s trolejbusy a autobusy do jediného kompaktního systému (= propracované přestupní vazby, preference VHD, udržovaná a čistá vozidla...). A pak budete mít v Bratislavě totéž co v Curychu ?