Reakcia na: Sommelier #61222:
Zdravím na Slovensko! Ohledně těch plánovaných tras...vše najdeš na webu www.metroweb.cz . Nutno říct, že tebou uváděné F,G,H atd je pouze fikce. V plánu je prodloužení metra A na západ, za 14 dní se otevírá nová stanice metra A - na východě. Dále je v plánu metro D, které je prioritní. Stavba by měla započít po dostavbě severního úseku Ccka. V současnosti by mělo být rozhodnuto zda stavět lehkou nebo těžkou variantu metra...rozhodnutí už mělo padnout před měsícem, ale něják se to posunulo ? . Jinak ohledně toho letiště. Tento rok začíná stavba první etapy rychlodráhy, která povede z Kladna na letiště a dále do centra. Takže nemám obavy, že by se Ačko dostalo na Ruzyň dříve než rychlodráha. Vlaky jako součást MHD nevyužívám, takže nemůžu posoudit. Jinak odmítám tvrzení, že Praha neinvestuje do autobusů, městských vlaků atd. Minulý týden jsem četl něco o nákupu nových jednotek příměstských vlaků a i v současnosti jsou nové jednotky docela často vidím, pač mam kolem železnice cestu do školy
Ale souhlasím, že oproti jiným oblastem MHD je městská železnice zanedbána. Ale berte to pouze jako příspěvek neználka, který vychází z osobní zkušenosti
Hezky večer
Sommelier
A ako to bolo so stavebnym ruchom na wilsonaku ? Neprepajali ho priamo s holesovicami, ci sa mi len nieco zdalo ?
http://www.praha-mesto.cz/uzplan/ostatni_studie/SS_PRAK-Metro%5Csrovnavaci_studie%5Co7.gif
toto som našiel, ale ty asi o inom kávu miešaš, táto je najaká zrovnávacia.
Dávno som našiel nejaký výhlad až po trasu E,F,G,H do roku 2130 ? Už ale neviem kde... Máš nejakú stránku plánovanej trasy ?