Vazeni zaujemci o primestsku autobusovu dopravu,
mozno ste zaznamenali, ze v sucasnej dobe sa uzatvaraju ponuky na vyber spolocnosti, ktore prevezmu 49% balik akcii podnikov SAD (najprv pojde o SAD Bratislava a Dunajska Streda). Do vyberoveho konania sa prihlasili aj viacere renomovane dopravne spolocnosti (svedsky prepravca Connex, rakusky Blaguss, ale aj OBB). Tieto by mali byt zarukou trvaleho skvalitnovania jednak struktury cestovneho poriadku, ako aj modernizacie vozidloveho parku. Prikladom moze byt DP mesta Ostravy, ktory je vo vlastnictve Connex-u.
Sledujte preto vyvoj vyberoveho konania - ci u vyberovej komisie zavazia argumenty ako kvalita, skusenosti, tradicia, kompetentnost, alebo sa nechaju ovplyvnit lobistickymi skupinami a priklepnu SADky "privatizerom na slovensky sposob", ktorych cielom bude dopravu maximalne obmedzit a co najviac sa obohatit.
Zahranicni investori mozu priniest do slovenskej primestskej dopravy uplne novu dimenziu. Verme preto, ze dostanu sancu ukazat, ako sa da moderne robit hromadna doprava osob aj na Slovensku.
mozno ste zaznamenali, ze v sucasnej dobe sa uzatvaraju ponuky na vyber spolocnosti, ktore prevezmu 49% balik akcii podnikov SAD (najprv pojde o SAD Bratislava a Dunajska Streda). Do vyberoveho konania sa prihlasili aj viacere renomovane dopravne spolocnosti (svedsky prepravca Connex, rakusky Blaguss, ale aj OBB). Tieto by mali byt zarukou trvaleho skvalitnovania jednak struktury cestovneho poriadku, ako aj modernizacie vozidloveho parku. Prikladom moze byt DP mesta Ostravy, ktory je vo vlastnictve Connex-u.
Sledujte preto vyvoj vyberoveho konania - ci u vyberovej komisie zavazia argumenty ako kvalita, skusenosti, tradicia, kompetentnost, alebo sa nechaju ovplyvnit lobistickymi skupinami a priklepnu SADky "privatizerom na slovensky sposob", ktorych cielom bude dopravu maximalne obmedzit a co najviac sa obohatit.
Zahranicni investori mozu priniest do slovenskej primestskej dopravy uplne novu dimenziu. Verme preto, ze dostanu sancu ukazat, ako sa da moderne robit hromadna doprava osob aj na Slovensku.
tr3mp
nic sa nestalo
anndy008: trosku zle si ma pochopil. ja osobne chodim do roboty peso - trva mi to 20 minut (najma vdaka tomu, ze robim kusok od domu) a do skoly mi to trva 15 minut tiez peso. mhd v poslednej dobe pouzivam skor po veceroch, ked idem napr. do mesta (a vtedy spoje nebyvaju preplnene). rozhodne je pri teleworkingu lepsie si odrobit robotu doma a potom vypadnut za volnocasovymi aktivitami. lebo medzi "mrzakom domacim" a clovekom, ktory rano vstane sadne do auta/mhd, zvezie sa do roboty a po robote spat az taky velky rozdiel v pohybovej aktivite nie je.