Reakcia na: fobust #56186:
By ma zaujimalo ze cim by si chcel nahradit elektricky zatial co by si kopal ten podjazd. A zase az take lacne to nieje, a ze by sa to kvoli minututke statia na krizovatke oplatilo prerabat?
kedze take nieco ako U6 v BA najblizsich 50 rokoch nebude ...
U6 by som si aj ja rad predstavil v BA, ale za to sa tu kamenuje a oznacuje ako metrofil ?
Aj keď, možno by tie iné buzeranty neboli až také blbé... ?
tr3mp
Re #56188 Red-Hawko: Pri budovaní podjazdu sa dá spraviť dočasná prekládka trate (napr. v Dúbravke o pár metrov po telese cesty), prípadne jazda len po jednej koľaji. Jasné, stavať podjazd kvoli strate minúty na jedinej križovatke by asi zmysel nemalo. Tu však ide o viacero križovatiek, ktorých prestavbou na mimoúrovňové by sa jednak skrátil výsledný čas cesty na radiále aj o pár minút, bolo by umožnené zaviesť a garantovať pravidelné intervaly bez toho aby ich "rozhádzala" CSS a najmä by to mohol byť úplne segregovaný systém aspoň čo sa týka vzťahu k IAD.