Reakcia na: Spectre #56074:
To je jesne asi kazdemu ze pri 1435mm rozchode potredujes väcsi polomer obluku.Len mi sa nejdeme tocit do kruhu a este v plnej rychlosi.My ideme stavat rychlodrahu a pokial viem tak to znamena ze to nebude o roznych rychlych zmenach smeru. jazdy.Ak by si vedel poriadne citat tak prides aj nato ze som pisal ze poho nam staci 70-80km/hod.mne ide o stabilitu voza a tym nensia zataz na kolaje lebo je mensie tazsiko a samozrejme aj mensie opotrebenie kolaji.Neviem ci si mozne dovolit rozhadzovat peniaze na castu vymenu kolajisk ked nemame ani na stavbu kolajisk.
proste hulvat a primitiv
ibaze s takymto pristupom mesta sa nebude ani zakopanie elektricky pod povrch nebude diat ..
HB real
Ja to uz neviem pochopit.Precital si si co som pisal?Pisal som ze v centre tunelom a v okrajovych stvrtiach podla potreby okolia,zastavby.A este nieco urcite ti neuslo,ze to metro v Los Angeles taktiez nejde v celej radiale pod zemou tak neviem co tu pisese,ze "metro by sa museli postavat v celom meste" u nas.Ty si to myslel asi tak ze by muselo byt v tunely ale tu nikto nevravi ze sa musi cele ulozit do tunela.Mne osobne sa velmi paci metro aj na povrchu aj v tunely.Len to by som netvrdil ze mame uz radialy hotove lebo je ich treba prerobit na rozchod 1435mm inak tam velku rychlost nebudemem mat.To si si vsimol aj v Los Angeles ze tam maju rozchod 1435mm.Samozrejme je skoda prerabat taku ruzinovsku ked uz dnes je stavana na 110km/hod.
?