Ja ti spomeniem len Philadelphiu, kde som v reale videl ako elektricka funguje pod zemou - v centre je pod zemou, mimo centra je vonku. A funguje - videl som to na vlastne oci...
Tam vsade to beha aj na povrchu (dokonca nie POD riekou, ale NA MOSTE) a aj pod zemou a je to RIADNE metro.
Kto je nedockavy, nech sa ide pozriet na Pristavnu, cez plot to uvidi urcite lepsie ako cez nejaky web

KLF
Si: elektricky pod zem ??? Tak a potom preco uz nie metro ? Tam uz zas AZ TAKY velky rozdiel vo financiach nie je. Ono nie nakup vlakov je na metre drahy, ale PRAVE ten tunel...