Reakcia na: S499.1023 #53966:
ad1) Jistě, akorát že my jsme ve stejných letech kupovali T6 (nic proti nim, jsou to hezké tramvaje), které mají minimálně o schod víc.
ad2) Sorry, ale fakt nevím, kolik jsem v tom Debrecenu jel. Takové věci nesleduju, ale jelo to jako přišité- opět na rozdíl od T6, která při stejné rychlosti mnohdy hádza docela slušně (najmě když má nějakou konstrukční vadu, jako má část T6 v Praze).
ad3) Proti gustu žádný dišputát, jak my říkáme. Můžu jen zopakovat, že mě většinový vkus tohoto DF naplňuje úžasem, ale asi s tím těžko co nadělám.
ad laminátky: Řekl bych, že v 60. letech se dělaly podstatně hezčí vozidla veřejné dopravy- Tr9 (elegance v klasických tvarech), ŠM11 nebo třeba T3 (asi nejhezčí tramvaj klasické koncepce PCC v Evropě). Laminátka mi přijde trochu moc extravagantní a mám-li si vybrat, mám raději plecháč. Ne že by byl Bůhvíjak krásný, ale je to klasická lokomotiva.
fobust
Na základe toho, že tá mašina dokáže ísť 160 by si sa montovať ešte nemal. Totiž aj taká T3 dokáže ísť 110 a nič to nemení na fakte, že predpísanú rýchlosť majú 55 km/h.