Reakcia na: Andy #52182:
Ináč.. pred nedávnom mi v maile Karol Kajdi napísal, citujem: "v Európe neexistuje také dačo, aby chodec pri prechádzaní cez cestu a trať si zatlačil tlačidlo a donútil 40 tonový kolos, aby zastavil pred priechodom pre chodcov"No ja takmer denne výdavam chodcov zatlačiť tlačidlo na Riazanskej alebo Segnerovej a ten 40 tonový kolos musí zastaviť pretože chodci mu dajú červenú! Úplne dožrať ma vie keď vodič električky dá prednosť !chodcom! na obyčajnom prechode, konkrétne napr. na Námestí SNP!
Spectre
Zaujímavé je u 14Tr dynamické brzdenie. Kotva sa zapojí na brzdový odporník a stator je budený cez menič z troleja, resp. u starších vozov z alternátora (tie majú dosť slabú EDB