Reakcia na: NN #49827:
Vyzerá dobre, opakuju, že se mi to líbí podstatně víc, než SOR BN12. Jde jen o to, že se to může v budoucnu DPB náležitě prodražit- nikdo nic neví o spolehlivosti těch busů, dodávka náhradních dílů asi taky nebude úplně OK a asi se nedá čekat, že by se tím obnovila větší část vozového parku v Bratislavě- nějakých 25 kusů by tam bylo dost atypických se všemi negativy, co s tím souvisí. Takto na pohled proti tomu nic nemám, ale fotka řekne jen málo a nikdy jsem tím nejel. Ono jedna věc je laciný nákup z deblokace a druhá co pak s tím- MÁV taky "nakupovaly" a teď se jim jednotky "usgyi" z Mytišči hromadí v Szentesi a dohromady se neví, co s nimi...

fobust
Ano, ta klapka pri druhych dverach funguje presne tak ako si napisal. Chcem vsak upozornit, ze ak ju po lete prvykrat vytiahnes tak sa priprav na to, ze to zacne fukat aj kopu prachu, kotry sa za ten cas usadil v kanaloch. Takze nalepsie je najprv otvorit vsetky okna (pripadne aj dvere), vyprazdnit voz a vytiahnut to s tym, aby sa to najskor vycistilo. Ak by niekto vytiahol v plnom voze paku kurenia odpadovym teplom po prvy krat po dlhom teplom lete, tak by som sa velmi netesil. Vsak zistis. ? Apropo, stare kachny maju tu paku z vonkajsej strany, za druhymi dverami. Funguje tak, ze ked je vytiahnuta, tak vzduch fuka mimo voz, v zatlacenej polohe do voza.