tomas1: Ty si na jednej strane proti linkám odvšadiaľ všade a na druhej strane navrhuješ priame spojenie jednej železničnej stanice (vlastne skôr zastávky) Vinohrady s Ružinovom a Prievozom. Tebou navrhované spojenie okrem toho, že by aspoň časť trasy bolo v súbehu so závislou trakciou akurát zdvojuje už existujúce linky, ktoré môžeš bez problémov pri prestupnom tarife využiť. Konkrétne spojenie Vinohrady - Polus: ľubovoľná električka a prestup na 50ku (prestup na hrane to sice nie je, ale tá minúta presunu sa dá zvládnuť), prípadne do Prievozu prestup na 86 (čo už nemusí byť v mimošpičkovom čase prestup "hneď", ale na Prievoz je aj interval 86ky pri kĺbovom autobuse pomerne luxus). Zavedenie ďalšej linky po tej istej trase by znamenalo zhoršenie intervalu existujúcich liniek. A bohužiaľ až do stavby Tomášikovej neexistuje iná využiteľná spojnica Račianskej a Vajnorskej v diskutovanej oblasti ako Riazanská a Odborárska, kde už MHD jazdí. Takže nová linka by bola len zdvojením už existujúcej.
Velky ako velky. Teraz je to take vselijake - jedni maju, druhi nemaju kosele... V podstate neviem ci je lepsie ich mat ci nie, ale ked uz, tak vsetci. No su na to rozne nazory.
janulo
trva dlhsie ako by si predpokladal tak asi preto niesu ake vozy presuvat ?