Reakcia na: chaos v mysleni #42298:
Mne osobne hovoril p. Ing. Kolada, ako uňho lobujú každý druhý deň nejaké firmy za postavenie metra rôznych váh (od najľahšieho, cez ľahké až po ťažké ? ). Akurát že jeden z hlavných problémov je, že každá táto firma je napojená na nejakých ľudí v Ba, ktorí sa na tom nabalia, a väčší problém je, že žiadna nebola ochotná akceptovať požiadavky mesta na nákup istého typu vozidiel a na trasovanie v určitých trasách. Tí inžinieri - predstavitelia zahraničných firiem vždy dojdu už aj s konkrétnym svojim typom vozidiel a svojim návrhom trás. Výsledkom mala byť zvyčajne 1 linka metra pod zemou z Petržalky, pod Dunaj s konečnou napr. na Hviezdoslavovom nám. , Hlavnom nám., v zóne Pribinova, a pod...
Nabuduce ked pojdem, tak radsej na ASMN, tam sa hadam sa nastupit vzdycky...
tr3mp
Ide teda skôr o reálny pokus ako vybudovať metro (postavenie aspoň prvej časti Bosákova - Janíkov dvor) a v prípade dostupných peňazí neskoršie dobudovanie tunela popod Dunaj, či iných úsekov. Takto sa rozloží budovanie na menšie a teda aj lacnejšie a ľahšie realizovateľné úseky. Dočasné využitie Starého mosta môže (ale nemusí) oddialiť budovanie tunela popod Dunaj. Aj v prípade oddialenia je možné (a podľa môjho názoru pravdepodobnejšie), že budovanie metra po etapách Janíkov dvor - Bosákova a Bosákova - centrum bude rýchlejšie ako keby sa celý úsek metra Petržalka - centrum (aj s tunelom) staval naraz.
K článku "Po Starom moste budú autá jazdiť naďalej" len krátko:
To, že dodatočné financie na tento návrh zabezpečuje Ľubo Roman, dáva reálnosti celého návrhu asi takú vierohodnosť ako má lanovka na hrad