Ako sa to môže stať? To akože jednou nohou stála v autobuse, jednou nohou na zastávke a takto stála niekoľko sekúnd, dvere boli silnejšie ako ona, vodič nevidel nič v zrkadle, nevidel signalizáciu dverí a nefungovalo ani blokovanie dverí? Toľko náhod sa mi zdá nejako veľa...
Podla mna to bola chyba autobusara, urcite, ako obvykle 81ka chodi, isiel neskoro a chcel to dobehnut, nekukol do zrkadla a brrrrrrrrrrrrrrrrrrrm tahajuc chuda dievcinu po chodniku...
Najlepsie by bolo, keby tam instalovali na stredovej ciare take tie "betonove zvodidla" ktore su uz dnes pomerne bezne. Su lahko demontovatelne a zvysila by sa tam bezpecnost ze auto nemoze prebehnut do protismeru a urcite by sa znizil pocet prebiehajucich, resp. minimalne u tych vekovych kategorii 65+ ?
Mimochodom, nadchod bude mať vždy väčšie prevýšenie ako podchod a občianstvo ho neznáša ešte viac ako podchod, pretože okrem nutnosti prekonávať prevýšenie sú tam vystavení ešte aj poveternostným vplyvom.
Čo sa týka protisklzových materiálov - nič nebráni schodište vybaviť schodisko protisklzovou úpravou dodatočne. Len nech preboha nekupujú protisklzovú dlažbu od rovnakého dodávateľa ako ŽSR do žst. Kysak:-P.
Dovolím si nesúhlasiť - práve naopak, schody v podchode pri Straom rozhlase sú extrémne strmé, poukazovalo sa na to od začiatku a odôvodňovalo sa to nedostatkom priestoru. Z tohto dôvodu si myslím, že inštalácia eskalátorov by bola v tomto prípade vysoko opodstatnená. O opodstatnenosti (rentabilitu eskalátora si nedokážem vôbec predstaviť) inštalácie eskalátora nerozhoduje "veľkosť" podchodu ale prevýšenie a sklon. A tie sú viac než dostatočné:-D.
Zmeniť zobrazenie
Hľadá sa v texte príspevku aj v mene používateľa. Súčasne je možné hľadať viac výrazov oddelených medzerou. Návod pre pokročilé vyhľadávanie nájdete tu.
DuPe
Najlepsie by bolo, keby tam instalovali na stredovej ciare take tie "betonove zvodidla" ktore su uz dnes pomerne bezne. Su lahko demontovatelne a zvysila by sa tam bezpecnost ze auto nemoze prebehnut do protismeru a urcite by sa znizil pocet prebiehajucich, resp. minimalne u tych vekovych kategorii 65+ ?