Reakcia na: galiyosha #37590:
Optimalizácia linkového vedenia by sa dala zahájiť okamžite - a nevidím jedinú obstojnú výhovorku na to, prečo sa to už nerobí (alebo možno dopravní odborníci sú toho názoru, že súčasná sieť už optimalizovaná je?)...
yale
Nosný systém zabezpečuje rýchlu dopravu v najviac zaťažovaných smeroch nielen do centra, ale aj cez centrum do ďalších lokalít s vysokými dopravnými nárokmi - a samozrejme spojenie medzi dopravnými uzlami.
Takže to nie je o výhode alebo nevýhode električky, tu hovoríme o inej úlohe dopravy. Otázkou tiež je, čo potom považujeme za električku, lebo to isté vozidlo môže na trati iného charakteru spĺňať inú úlohu (aj keď horšie, či lepšie).