Reakcia na: d3k0 #29200:
No ja si myslim ze dva a pre plynaky nie je ani jeden, zaistuje sa to operativne. Ale mozno su tri... Stale malo
Co sa tyka diskusneho fora, ked si uz teraz niekto nevsimne ten veliky oznam, nepomoze mu uz nic... 


Často chýba jednoduchá kalkulácia - s týmto to nestíham, čo tak ísť tým skôr
Na iné súbežné spoje sa samozrejme zabúda a keď sa vyratúva cena, tak sa zásadne ráta s 10min. lístkami.
To zase bude sťažností ak dostanú pokutu. ?
Nikde to totiz nebolo napisane
Este tam bolo, ze bol vymeneny za mensi, co bolo logicke aj pre vnutorny.
Jenki
Dlhodobe merania ukazali, ze rozdiel je minimalny, zanedbatelny.
I při naprosto prasáckém stylu jízdy je to minimálně 20% a to zanedbatelné určitě není.
lebo aj pri brzde sa vsetko nerekuperuje, ale cast sa vzdy prepali v odporniku
V tom je ale skrytá finta. Největší účinnost rekuperace je v situaci, kdy je kolem dost jiných vozů, což je špička pracovního dne. Vozy s rekuperací tak dokáží podstatně snížit špičkové odběry na měnírnách, což má velice důrazný vliv na platby za elektrickou energii. Pro velkoodběratele totiž neplatí, že platba = počet kWh x cena za kWh, ale je to daleko složitější. A právě odběrové špičky a tzv. čtvrthodinová maxima tvoří daleko podstatnějí část nákladů na elektřinu než "prosté" kWh.
staci vymenit hlucne MG statakom
Na vozech se zrychlovačem je staťák - podle mně - kravina. Až vám budou nadměrně odcházet odporové plechy ve zrychlech taxe nedivte. Úplně stačí se v údržbě na MG nevys**t, věnovat se i turbínám, poctivě udělat ložiska a hlavně důkladně kotvu VYVÁŽIT na vyvažovačce. Pak MG běží jedna báseň. Samozřejmě to má tu nevýhodu, že a) v Krasňanech nemají novou hračku, kterou se můžou chlubit na sdružení DP a b) z opravy MG není žádný vývar jako z prodeje STM.
a hlavne prerobit interier, aby bol atraktivnejsi pre cestujuceho. Vsak take bratislavske TV8 - cestujuci si ani neuvedomi ze je to modernizovane, lebo z jeho hladiska je to presne taky isty voz, ktory iba v zime nekuri (sice ani v lete). Laminatove sedacky (k tomu v zime ladove, brr), ten samy interier
100% souhlas!!!!!!!!!!!!!