Reakcia na: fobust #26951:
z okamziteho hladiska je jednoduchsie a pohodlnejsie nechat to co tu je, sak to neak funguje... z dlhodobeho hladiska je ale pre prevadzku rozumne ist cestou zmeny rozchodu na 1435... unifikovane diely na 1435 ktora je v kolajovej doprave v EU najrozsirenejsia budu najlacnejsie, jasne ze ti vyrobia veci hoc aj pre monoraily, akurat ze si to budes musiet aj zaplatit...Ak by som mal moznost vratit sa a zmenit nieco v historii DPB, tak urcite by to bola prave volba rozchodu pred takmer 110 rokmi, tento rozchod bol nie velmi stastna volba, povedal by som ze priam nestastna, keby sme mali 1435, tak (myslim) ze dnes by nam tu premavali aj ine vozidla (aj ked nie zrovna najmodernejsie ale o nieco novsie ako huf T3jok) ako napriklat KT8 a pod...
tr3mp
Pritom v článku z novomestského hlásnika, ktorý tu bol pred asi dvoma týždňami sa píše: "Železnice SR predložili Ministerstvu životného prostredia zámer na stavbu "Železničná stanica Bratislava-Filiálka", v lokalite od Trnavského mýta po Jarošovu umiestnenie hlavovej železničnej stanice, s ktorým nesúhlasí ani hlavné mesto Bratislava, ani mestská časť Nové Mesto."
A mesto je predsa reprezentované primátorom. Prečo teda hovorca primátora vraví, že s využitím Filiálky na prímestskú vlakovú dopravu sa ráta? Ako môže mesto rátať s Filiálkou, keď (podľa článku) nie je ani za jedno z predložených umiestnení stanice? Kde je teda pravda? Vysvetlí mi to niekto?